"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

99-ta Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

13 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Akademii z okazji 99-tej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: VI, V i III gimnazjum pod kierunkiem p. Danuty Zborowskiej. Piosenki patriotyczne, wiersze oraz tekst narracji historycznej przybliżyły publiczności trudne dzieje Polaków pod zaborami, ich poświęcenie i przelaną w imię wolności krew, walkę w Powstaniach Narodowych, okoliczności odzyskania 99 lat temu Niepodległości oraz czołowe postacie tego okresu historycznego z Józefem Piłsudskim na czele. Była to bardzo ciekawa i przepełniona duchem patriotycznym lekcja historii.

 

Uczeń bez uwag w październiku

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów, którzy w październiku nie otrzymali ani jednej uwagi negatywnej. Gratulujemy im wzorowej postawy!

Więcej…

 

"Śniadanie daje moc"

Nasza szkoła 8 listopada przystąpiła do VII edycji programu "ŚNIADANIE DAJE MOC", który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu, uczniowie dowiedzieli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Po oglądnięciu filmu i prezentacji, dzieci wspólnie usiadły do śniadania, podziwiając wzajemnie przygotowane wcześniej kanapki.

 

Wyróżnienie Marty w Gminnych Eliminacjach do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IV Marta Czauderna zdobyła wyróżnienie w gminnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Marta recytowała wiersz ks. J. Twardowskiego pt. "Zdrowaś Maryjo" przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Strózik. Eliminacje odbyły się 7.11.2017r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu powiatu.

 

"Księga Dżungli" w  iTeatrze

W dniu 17 października 2017r. uczniowie klas III, IV, V naszej szkoły uczestniczyli w transmisji internetowej Teatru TVP w  przedstawieniu pt: "Księga Dżungli". Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu wziął udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Autorem inscenizacji był mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz - Bernd Ogrodnik. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu oraz polubiły występujących bohaterów. Inicjatorem  transmisji była p. Katarzyna Gorczyca.

 

Kibicujemy Resovii Asseco

4 listopada grupa uczniów ze Stobiernej i Zawady wraz z nauczycielami i rodzicami zamieniła się w kibiców siatkarskich kibicując w Hali Podpromie w Rzeszowie drużynie Resovii Asseco w zmaganiach PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn. Udział w tym widowisku sportowym był jak zawsze niezwykłym przeżyciem, bo selfie z takimi mistrzami jak Marcin Możdżonek , Jakub Jarosz  czy trenerem Roberto Serniottim nie trafia się co dzień. To po meczu. A wcześniej - emocje kibicowania, zabawy z "Soviakiem", wspaniała atmosfera no i satysfakcja, że nasze okrzyki i brawa dodały animuszu Resoviakom, którzy pokonali rywala 3:0. Zadowoleni siatkarze z Rzeszowa z uśmiechem pozowali potem do zdjęć i rozdawali autografy. To dzięki pani Izabeli Fac, która niedawno gościła nas w Radio VIA oraz panu Jerzemu Cyprysiowi - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z bohaterami sobotniego spotkania. Bardzo dziękujemy! Wdzięczność wyrażamy także pani Annie Kędzior, która jak co roku była organizatorem wyjazdu do Rzeszowa.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

Jedz owoce to urocze

Dzieci wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszyscy uczniowie klasy II utwierdzili się w tym przekonaniu, wykonali sałatkę owocową. Wcześniej jednak, zgodnie z blokiem tematycznym "Polskie smaki" odbyły "podróż" kulinarną po Polsce. Temat jesiennej surówki/sałatki "Samo zdrowie" zainspirował uczniów do stworzenia klasowej książki kucharskiej. Każde dziecko napisało przepis na swoją ulubioną sałatkę lub surówkę, a w drodze głosowania wybrały jedną z nich - sałatkę owocową. W czwartkowy poranek wszyscy z wielkim zaangażowaniem po omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa wzięli się do pracy. Nagrodą była wspólna degustacja, na którą dzieci zaprosiły Panią Dyrektor.

 

Zmagania w Gminnej Lidze Lekkoatletycznej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zmagań w I rundzie VI edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej.

Gminna Liga Lekkoatletyczna-wyniki

 

W Parku Owadów i na placu zabaw

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dnia 18.10.2017 roku dzieci z klasy I SP wraz z wychowawczynią p. Lucyną Szczepkowicz wyruszyły na spacer po okolicy. Odwiedziły Park Owadów i Pajęczaków - gigantów w Stobiernej. W czasie pobytu dzieci mogły z bliska przyjrzeć się dużym okazom owadów, a także poznać ciekawostki przyrodnicze na ich temat. Zobaczyli tor jazdy dla monsterrollerów i rowerów górskich, a także Osadę Słowiańską. Była to wspaniała okazja do wzbogacenia edukacji ekologicznej uczniów poprzez poznawanie rodzimych gatunków owadów, do obserwacji przyrody na żywo oraz do zapoznania się z tradycją i turystyką regionu. Następnie w pięknym jesiennym słońcu, z wielką  radością  dzieci na gminnym placu zabaw kształciły i doskonaliły swoją ogólną sprawność ruchową.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj304
mod_vvisit_counterWczoraj464
mod_vvisit_counterTydzień304
mod_vvisit_counterp. tydzień3265
mod_vvisit_counterMiesiąc8355
mod_vvisit_counterp. miesiąc13105
mod_vvisit_counterWszystkich973617

Aktualnie: gości 32 połączonych
Twoje IP: 54.224.148.23
 , 
19 marca 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u