"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Pasowanie na ucznia kl. I

Dnia 26 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia podczas, którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała pierwszaków, ich rodziców, uczniów klasy III, II i "O" z wychowawczyniami oraz honorowego gościa w osobie pani Patrycji Krupka - Kierownika Referatu Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Następnie uczniowie klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Lucyny Szczepkowicz przedstawili program artystyczny, w czasie którego, z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, ujmując szczerością, naturalnością i niepowtarzalnym dziecięcym wdziękiem. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia. Dzieci otrzymały wiele prezentów: od rodziców i młodszych kolegów. Pani Patrycja Krupka odczytała list okolicznościowy Wójta Gminy Dębica skierowany do uczniów kl. I oraz wręczyła Listy Gratulacyjne rodzicom. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na "słodki" poczęstunek. Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 

O zdrowym żywieniu w zabawie i na wesoło

26 października uczniowie kl. I - III SP naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią Kingą Oszkandy - dietetyczką pracującą w Gabinecie Dietetycznym Bonne Sante w Dębicy. Dzieci były zachęcane do prowadzenia zdrowego trybu życia i odpowiedniego odżywiania się. Pani dietetyk podkreślała, że bardzo ważne jest śniadanie. Daje moc na cały dzień i pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Oprócz niego powinno spożywać się jeszcze cztery posiłki, czyli: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Aby spotkanie nie było dla maluchów nudne i przyniosło oczekiwane efekty, znalazł się czas na zabawę. Dzieci starały się rozwiązywać zagadki, a potem segregowały różne produkty żywnościowe, uzasadniając, dlaczego są przyjazne naszemu zdrowiu bądź są dla nas szkodliwe. W koszyku "z uśmiechem" znalazły się: mleko, ser żółty, kasza jaglana, nasiona słonecznika, ogórek, cebula, marchewka, burak czerwony. W koszyczku "ze smutną miną" pojawiły się: chipsy, czekolada, lizaki i cukierki. Ponieważ zdrowiu sprzyja ruch, kolejna zabawa pobudzała dzieci do małego wysiłku fizycznego. Kiedy padła nazwa owocu, z miejsc wstawały dziewczynki, natomiast kiedy była mowa o warzywie - chłopcy. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał ulotkę zachęcającą do odwiedzenia Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Dębicy.

 

Zaproszenie na spotkanie z dietetykiem

 

Jesienny spacer po okolicy

19 października był pięknym słonecznym dniem. Klasa III z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę po okolicy. A że można zobaczyć w Stobiernej dużo, zaczęliśmy od Centrum Edukacji, potem ścieżką do Parku Owadów i Pajęczaków. Super było tam pobyć i poznać życie mrówki, pszczoły, kleszcza itp. Dalej, na szczycie naszej górki zwiedziliśmy Gród Słowiański. Chłopców interesowały zajęcia, jakie wykonywali ludzie w dawnych czasach, a dziewczynki - kramiki z piękną, ręcznie wykonaną biżuterią. Z wieży widokowej podziwialiśmy jesienne pejzaże naszej urokliwej okolicy. Wracając ze śpiewem i uśmiechnięci, zbieraliśmy kolorowe liście, z których potem powstały kolorowe bukiety.

 

X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs wpisał się w Uroczystość Patrona Szkoły. Celem głównym konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Świętego Jana Pawła II, ponadto konkurs ten przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie w uczniach postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy o życiu, osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II na podstawie jego książki "Dar i tajemnica".

Więcej…

 

DZIEŃ PATRONA w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej

24 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej  obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata - Wy jesteście moją nadzieją" - Jan Paweł II. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Sanktuarium pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie pod przewodnictwem księdza proboszcza Józefa Książka, w której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice  i uczniowie. Dalsze obchody  miały miejsce w budynku szkolnym. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Piotr Żybura - Przewodniczący Rady Gminy Dębica, Bernadetta Ciszek- Radna wsi Stobierna, Małgorzata Pyskaty - Sołtys wsi Stobierna oraz nauczyciele i księża z terenu Gminy Dębica w osobach  ks. Kazimierza Gołasa, ks. Bogdana Wiszyńskiego, ks. Janusza Wszołek, ks. Damiana Warzechy oraz ks. Andrzeja Wilka wraz z przedstawicielami uczniów biorących udział w X Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Wszyscy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez panią Beatę Ciećkiewicz. Występujący uczniowie przywołali wspomnienia o największym  z rodu Polaków, o Świętym Janie Pawle II.   Z wielkim wzruszeniem wysłuchano  koncertu piosenek  w wykonaniu klasy VI oraz konkursowej piosenki, którą zaśpiewała Julia Sikora z klasy V. Uroczystość uświetniły również dwie prezentacje multimedialne. W tym dniu odbył się także X Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, z udziałem drużyn  z ośmiu szkół z terenu Gminy Dębica.

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Więcej…

 

V-lecie działalności Azorkowo

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Klubu Miłośników Zwierząt "Azorkowo" oraz władze Gminy Dębica zebrali się w piątek 20 października br w Sali narad Urzędu Gminy Dębica, aby podsumować V-lecie działalności. Podczas spotkania członkowie i sympatycy  "Azorkowa" - w tym także koordynująca działania miłośników zwierząt w naszej szkole - pani Anna Pondo wraz z delegacją uczniów -  zostali uhonorowani dyplomami oraz pamiątkowymi medalami. Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Klubu i życzymy kolejnych lat pełnych ciekawych inicjatyw i owocnej współpracy.

 

Zaproszenie na Dzień Patrona

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów tegorocznego Dnia Patrona w naszej szkole w dniu 24 października.

Program obchodów Dnia Patrona

 

Jesteśmy adopcyjnymi rodzicami

Dzięki październikowej  akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza, polegającej na zorganizowaniu samodzielnie pieczonych pysznych  gofrów, udało się zebrać 100 zł., które Klub Wolontariusza przekazał na konto fundacji humanitarnej Redemptoris Missio. W ten sposób już czwarty rok jesteśmy adopcyjnymi rodzicami  jednej z ubogich  szkół w Kamerunie w Abong-Mbang. To kwota, która w całości została przekazana tej szkole. W zobowiązaniu adopcyjnym zobowiązaliśmy się  na wsparcie tej placówki co najmniej przez 6 kolejnych lat i  postaramy się dotrzymać obietnicy. Z dotychczas otrzymanych wieści od s. Alicji Adamskiej wiemy, że wcześniejsze wpłaty szkoła afrykańska wykorzystała na zakup środków higienicznych dla dzieci, organizację konkursów,  wycieczkę i zabezpieczającą barierkę przy budynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy włączają się w akcję "Adoptuj szkołę!"

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj305
mod_vvisit_counterWczoraj464
mod_vvisit_counterTydzień305
mod_vvisit_counterp. tydzień3265
mod_vvisit_counterMiesiąc8356
mod_vvisit_counterp. miesiąc13105
mod_vvisit_counterWszystkich973618

Aktualnie: gości 33 połączonych
Twoje IP: 54.224.148.23
 , 
19 marca 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u