"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Sukces Daniela w województwie

Dnia 14 marca  odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu: "Mam 6 lat". Konkurs ogłoszony został przez Minister Edukacji Narodowej p. Krystynę Szumilas. Jego celem była popularyzacja obniżenia wieku szkolnego, poprzez uświadamianie jakie umiejętności uzyskuje sześciolatek w szkole. Dzieci uczestniczące w konkursie przedstawiały szkołę zabawnie i wesoło. Miło nam poinformować , że uczeń naszej szkoły Daniel Gawlik z kl. III, zdobył II miejsce w województwie! Gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs na Stół Wielkanocny

Uczniowie Zespołu Szkół w Stobiernej od klasy "0" po gimnazjum przygotowali piękne ozdoby stołów wielkanocnych. Wśród nich znalazły się: stroiki, pisanki, koszyczki, palmy, kurczaki, zajączki a wszystko wykonane ręcznie. Do wykonania użyto przeróżnych materiałów, które zmaterializowały bardzo oryginalne pomysły. Komisja w składzie: pani Elżbieta Iwan, pani Monika Tadla-Pas i pani Lucyna Szczepkowicz dokonała oceny stołów wielkanocnych i wyłoniła zwycięzców:

W swojej kategorii zwyciężyła klasa "0".

-kategoria  klas I - III:

I miejsce klasa II

-kategoria klas IV-VI:

I miejsce klasa IV

-kategoria gimnazjum:

I miejsce klasa II

Dziękujemy wszystkim uczniom (oraz ich rodzicom), którzy poświęcili sporo czasu i włożyli wiele wysiłku w wykonanie tych pięknych ozdób - z zachowaniem także zasad regulaminu Gminnego Konkursu Stołów Wielkanocnych.

 

Plan Rekolekcji Wielkopostnych

Zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z planem tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych zamieszczonym poniżej.

Więcej…

 

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Zespół Szkół im. Jana Pawła  II  w Stobiernej ogłasza, w dniach 19 i 20 marca 2013r. w godz. od 9.00  do 12.30 zapisy dzieci do oddziału zerowego (urodzonych w 2007 oraz 2008 roku) i do  klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2013/2014.

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą  7 lat oraz dzieci  6 - letnie, których rodzice wyrażą chęć zapisania dziecka do kl. I . Równocześnie pragnę przypomnieć, że obowiązkiem rodziców lub prawnych  opiekunów dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu jest dopełnienie czynności związanych z zapisem dziecka do szkoły. Zapisy prowadzone będą w  sekretariacie szkoły.

Przy zapisie potrzebny będzie  PESEL dziecka.

W dniach 19 i 20 marca 2013r. o godz. 9.30 odbędą się zajęcia pokazowe dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.

Zwrotu wypełnionego wniosku i karty przyjęcia można dokonać osobiście  
w sekretariacie szkoły  /poniedziałek - piątek od godz. 800 - 1200
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca br.

Serdecznie zapraszamy!

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny:

"Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!"

Pod takim hasłem odbywa się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale Wojewody Podkarpackiego. Celem zorganizowanego konkursu jest edukacja i popularyzacja zasad postępowania w warunkach występującego zagrożenia, promocja i poszerzanie wiedzy dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa, działalności służb ratowniczych w usuwaniu skutków wypadków, pożarów oraz klęsk żywiołowych. W etapie gminnym udział wzięło 30 prac w trzech kategoriach. Komisja miała za zadanie wyłonić po pięciu zwycięzców z każdej kategorii, których prace trafią do dalszej rywalizacji na etapie powiatowym.

Nasi uczniowie zdominowali całkowicie kategorię wiekową 6-8 lat i to właśnie ich prace zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego. Oto oni: Krystian Szymaszek, Daniel Gawlik, Amelia Fic, Aleksandra Gawlik.

Młodym plastykom gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na  kolejnym etapie Konkursu.

 

Spotkanie z weterynarzem

W dniu 05.03.2013 odbyło się w naszej szkole spotkanie z weterynarzem, który odwiedził nas razem z "Basią". W spotkaniu brali udział uczniowie należący do Klubu Miłośników Zwierząt. Weterynarz udzielił nam cennych rad dotyczących opieki naszymi domowymi pupilami. Poruszył także problem agresywnych ras psów oraz jak należy zachować się, gdy zostaniemy zaatakowani przez psa. Bardzo chętnie odpowiadał również na pytania zadawane przez dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a udzielone nam wskazówki na pewno okażą się pomocne w przyszłości.

 

Rekolekcje w Gródku

W dniach 25 - 27 lutego 2013r. uczniowie klasy III wraz w opiekunami: panią dyrektor Bożeną Sztogrin i wychowawcą Anną Kędzior uczestniczyli w rekolekcjach, które odbywały się w Gródku nad Dunajcem: "Większość czasu spędzaliśmy w kaplicy, gdzie słuchaliśmy interesujących i ciekawych konferencji. Śpiewaliśmy piosenki, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, a także wzruszający film: "August Rush". Ksiądz rekolekcjonista przemawiał z dużym zaangażowaniem, dlatego wszyscy chętnie go słuchali. Wiele jego słów z pewnością utkwi nam w pamięci. Oprócz wspaniałych konferencji, cudownych widoków na zamarznięte jeszcze Jezioro Rożnowskie, zapamiętamy  również wyśmienite jedzenie".

Więcej…

 

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"Żołnierze wyklęci" to żołnierze polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący przez lata z reżimem komunistycznym. Ludzie skazani przez komunistów na zapomnienie, na nieistnienie w społecznej świadomości. Przez dziesięciolecia zniesławiani, opluwani - wykluczeni z narodowej pamięci. Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka postaci spośród tysięcy zamęczonych i pomordowanych w więzieniach UB i NKWD.

Kliknij, aby obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=t1InFE0SD-Q , http://www.youtube.com/watch?v=9yhX9nA5S7s

Więcej…

 

O życiu pszczół

W czwartek 28 lutego spora grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w spotkaniu z panem Aleksandrem Underlik reprezentującym Powiatowe Koło Pszczelarzy w Dębicy. Nasz gość w ciekawy sposób przybliżył dzieciom życie pszczół oraz ich ogromną rolę w przyrodzie. Okazuje się, że te niezwykle pożyteczne owady towarzyszą człowiekowi od najdawniejszych czasów i trudno wyobrazić sobie bez nich świat. One to bowiem zapylają ponad 80% roślin oraz dostarczają słodki i zdrowy miód, a także inne produkty jak: wosk, pyłek kwiatowy, kit pszczeli (propolis), mleczko pszczele, jad pszczeli. Pszczołom zagraża współczesna gospodarka prowadzona przez człowieka, dlatego też w naszym i ich interesie jest troska o zdrowe i czyste środowisko.

"Nie chcesz pracować jak pszczoła?

Nie tłumacz się trutnia przykładem.

Natura przydała rozumu ci po to,

Byś kroczył jej, a nie jego śladem."

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj81
mod_vvisit_counterWczoraj144
mod_vvisit_counterTydzień524
mod_vvisit_counterp. tydzień2193
mod_vvisit_counterMiesiąc4679
mod_vvisit_counterp. miesiąc8820
mod_vvisit_counterWszystkich1048496

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 54.156.39.245
 , 
17 października 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u