"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Spotkanie autorskie

15 maja 2017 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Dębicy odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych - autorką książek dla młodzieży. Pani Kasia była dwukrotnie laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren.  Jej najbardziej znane utwory to: "Koniec świata nr 13", "Król", "Pepa w  raju czyli najkrótsza opowieść o miłości", "Za wszelką cenę" czy "Gorzka czekolada". Przybycie do Dębicy takiego gościa związane było z podsumowaniem konkursu na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo. Uczennica z  kl. VI - Aleksandra Gawlik  pod okiem p. K.Gorczyca brała  udział w  konkursie. Udział w tym spotkaniu był formą nagrody za wykonanie pracy plastycznej. Pisarka podczas spotkania z młodymi czytelnikami zaprezentowała swoje utwory oraz w interesujący sposób prowadziła dialog z młodzieżą na temat wartości, wzorców postępowania, kultury we współczesnym świecie.  Jak wspomniała swą  twórczość opiera na prawdziwych historiach obyczajowych, skłaniających do refleksji każdego czytelnika nad tym, co ważne jest w naszym w życiu. Chętnie odpowiadała na liczne pytania zadawane przez czytelników. Na koniec uroczystości zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko wraz z p. dyr Marzeną Kowalską wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 

Wycieczka dzieci "pierwszokomunijnych"

W dniu 22 maja 2017 r. klasa II SP w Stobiernej wyruszyła na wycieczkę w okolice Krakowa. Podczas tej wycieczko-pielgrzymki dzieci Klasy II dziękowały Bogu za dar I Komunii Świętej. Wyjazd ten był też dla dzieci okazją do poznawania ważnych miejsc Krakowa:

- Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

- Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się"

- wystawa: "Kim jest Człowiek z Całunu"

- ZOO

Pogoda dopisała, humory też, całości towarzyszyły Konkursy, modlitwa i śpiew. Wszyscy, choć zmęczeni to jednak zadowoleni wrócili do swoich domów. Dziećmi opiekowali się rodzice oraz p. Jola i ks. Piotr.

 

"Krzyże i kapliczki w krajobrazie Polski"

W środę 24 maja zostały podsumowane dwa konkursy:  fotograficzny - adresowany do uczniów klas od IV do III gimnazjum oraz plastyczny - przeznaczony dla uczniów klas I - III sp. Temat obu konkursów brzmiał identycznie: "KRZYŻE I KAPLICZKI W KRAJOBRAZIE POLSKI". Było to przedsięwzięcie realizowane w ramach Projektu gimnazjalnego: "1050 rocznica Chrztu Polski", którego uczestnikami są uczniowie klasy I gimnazjum: Olivia Sidor, Klaudia Kamińska i Sebastian Momola, zaś opiekunem p. Tomasz Świerczek. Celem Konkursu było wykazanie, jak trwałym i zarazem charakterystycznym elementem krajobrazu Polski są przydrożne krzyże, kapliczki i figury. W zmaganiach wzięło udział 18 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali flagi Polski, zaś zwycięzcy - także dyplomy i nagrody rzeczowe. Oto lista laureatów: Konkurs fotograficzny: I miejsce - Natalia Strózik, II miejsce - Dagmara Sikora, III miejsce - Aleksandra Rymut. Konkurs plastyczny: I miejsce - Piotr Pyskaty, II miejsce - Wiktoria Marć, III miejsce - Kacper Ligęska. Gratulujemy zwycięzcom, ale wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i wspaniałe prace!

 

Na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla  Dzieci w Rzeszowie

W roku szk. 2016/17 w ramach działalności charytatywnej w naszej szkole wspieraliśmy m.in. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W listopadzie grupa wolontariuszek wraz z panią dyrektor Bożeną Sztogrin i opiekunką wolontariuszy panią Ewą Strózik odwiedziła siedzibę tej placówki, kiedy to przekazano również zebrane w szkole słodycze na mikołajkowe paczki dla podopiecznych hospicjum i zakrętki (dochód z ich sprzedaży zasila konto na rehabilitację i inne potrzeby pacjentów). Nasze wsparcie dla chorych na nowotwory dzieci zaowocowało też kwotą 1 tys. 235 zł 16 gr. przekazaną  18 maja 2017r. do hospicjum. To kwota pochodząca z: 3 kiermaszów -  papieskiego, bożonarodzeniowego i wielkanocnego oraz ze sprzedaży gofrów. Dodatkowo dwukrotnie w zbiórkę datków włączyli się uczniowie klasy I gimnazjum realizujący projekt edukacyjny. Gorąco dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne akcje wsparcia hospicjum dziecięcego: pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły, wolontariuszom, uczniom i całym rodzinom, bez których przygotowanie bogatych stołów kiermaszowych nie byłoby możliwe.

 

"Ogród moich marzeń"

Miło nam poinformować, że 26 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach został rozstrzygnięty międzypowiatowy konkurs plastyczny pt. "Ogród moich marzeń". Celem konkursu było wykonanie pracy malarskiej, której motywem był ogród w różnorodnych aspektach. W konkursie brała udział utalentowana młodzież gimnazjalna z całego Podkarpacia, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że wśród laureatów znalazł się nasz uczeń z klasy I gimnazjum: Daniel Gawlik, który zdobył zaszczytne II miejsce.  Gratulujemy Danielowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

V Gminny Konkurs Historyczny "Gmina Dębica - nasza mała ojczyzna. Przeszłość i teraźniejszość"

16 maja uczniowie z 10 szkół wraz z opiekunami wzięli udział w V już Gminnym Konkursie: "Gmina Dębica - nasza mała ojczyzna. Przeszłość i teraźniejszość". Konkurs adresowany był do uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Jego główne cele to popularyzowanie wiedzy historycznej, zachęcanie do poznawania przeszłości swojej "małej ojczyzny", zachowanie pamięci o dokonaniach najważniejszych postaci związanych z historią regionu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów i promowanie ponadprzeciętnej wiedzy. Część wstępną Konkursu wzbogaciły piosenki patriotyczne wykonane przez Dagmarę Sikorę oraz także patriotyczny wiersz w recytacji Oliwii Sidor. W zmaganiach oprócz gospodarzy - Stobiernej, wzięły udział dwuosobowe zespoły z 9 szkół: Stasiówki, Podgrodzia, Latoszyna, Gumnisk, Pustkowa, Pustyni, Nagawczyny, Brzeźnicy i Zawady. Konkurs składał się z dwóch etapów: najpierw uczestnicy rozwiązywali test pisemny, a następnie wykonywali pracę plastyczną. Polegała ona na umieszczeniu na konturowej mapie Gminy Dębica wylosowanych wcześniej znanych obiektów oraz ich przedstawienie (narysowanie) w dowolnej technice plastycznej.

Więcej…

 

Nasz udział w Bezpiecznej Majówce z Lokalną Grupą Działania

13 maja 2017r. przy naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem "Bezpieczna Majówka z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo 5 Gmin", podczas której zaprezentowali się nasi uczniowie. Bogaty program artystyczny przygotowany pod okiem nauczycieli obejmował występ uczniów klasy IV w spektaklu o tematyce ekologicznej pt. "Królewna Śmieszka i ekoludki". Następnie miał miejsce pokaz mody ekologicznej, w którym kreacje wykonane z odpadów zaprezentowało aż kilkunastu  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Później zebranych rozbawili skeczem "Indianie" chłopcy z klasy VI, a dziewczynki z klas V, VI i I PG zaprezentowały taniec "Dziewczyna kowboja". Wszystko odbywało się przy wokalnych interpretacjach znanych przebojów, które wykonali nasi uczniowie. Pomiędzy poszczególnymi częściami występu najmłodsi mogli skorzystać z ruchowych zabaw prowadzonych przez panią animatorkę przy dźwiękach przebojów dziecięcych.

Pełna relacja z Bezpiecznej Majówki w Stobiernej - na stronie CKiB Gminy Dębica

Kliknij, aby obejrzec film:

Taniec kowbojski

"Wiosna..."

"Maj, młody maj..."

Skecz: "Indianie"

Pokaz mody ekologicznej

 

"Święty Jan Paweł II - całkowicie oddany Maryi"

Dnia 5 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu papieskiego pt. "Święty Jan Paweł II - całkowicie oddany Maryi". Jego celem było poznanie życia i twórczości papieża Polaka oraz kształtowanie postaw sprzyjających odkrywaniu prawd wiary o Bogu i człowieku. Z radością informujemy, że nasze uczennice odniosły w owym konkursie niemałe sukcesy! Oliwii Soleckiej i Marcie Czaudernej udało zdobyć się wysokie II miejsce w kategorii klas I-III. Wśród uczniów klas IV-VI Julia Sikora i Nikola Mormol zajęły V miejsce, natomiast w grupie uczniów gimnazjum Agnieszka Hodur i Oliwia Sidor zajęły IV miejsce. Julia Sikora z klasy IV zdobyła także wyróżnienie w konkursie plastycznym. Gratulujemy!

 

IX Akademia Gimnazjalna w "Mechaniku"

10 maja w ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II czyli w szkole znanej powszechnie jako "Mechanik" odbyła się IX Akademia Gimnazjalna - "Techniki dawne i niedawne". Impreza będąca częścią Dni Otwartych była przeznaczona dla gimnazjalistów z terenu powiatu dębickiego. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przybliżyli swoją szkołę, aby zaprezentować ofertę dla przyszłych absolwentów gimnazjum. Na program Gimnazjady złożyły się m.in. pokazy mody, występy wokalne, prezentacja oferty zawodowej (w tym roku do grona firm współpracujących z "Mechanikiem" dołączyła "Omega Pilzno") i oczywiście udział w konkurencjach dla uczniów gimnazjum. W rywalizacji wzięło udział 11 gimnazjów. Najlepsze osiągnięcia naszych uczniów to: I miejsce Agnieszki Hodur w konkursie manualnym: modelowanie przestrzenne na manekinie - suknia wieczorowa oraz II miejsce Maksymiliana Strózika w Grze Edukacyjnej "Dom od A do Z". Jak zawsze spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, a wszystkim uczniom należą się słowa uznania za zaangażowanie.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj364
mod_vvisit_counterWczoraj420
mod_vvisit_counterTydzień1608
mod_vvisit_counterp. tydzień2315
mod_vvisit_counterMiesiąc5659
mod_vvisit_counterp. miesiąc13882
mod_vvisit_counterWszystkich930503

Aktualnie: gości 19 połączonych
Twoje IP: 54.221.136.62
 , 
14 grudnia 2017
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u