"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Szkolny Konkurs Piosenki dla Jana Pawła II

18 października odbył się w naszej szkole kolejny konkurs piosenki poświęcony Patronowi - św. Janowi Pawłowi II. W konkursie wzięło udział aż 19 wykonawców, przy czym należy zaznaczyć, że wśród śpiewających był tylko jeden chłopiec! Poziom wykonania w każdej kategorii był bardzo wysoki. Jurorzy musieli podejmować trudne decyzje wyłaniając zwycięzców, ale pamiętać należy, że głównym celem konkursu było oddanie czci naszemu Patronowi, a jak we wprowadzeniu do Konkursu pani Ewa Strózik wspomniała - "kto śpiewa - jakby modlił się podwójnie". Dziękujemy zatem wszystkim, który włączyli się w to piękne dzieło.

Więcej…

 

Patriotyczno - przyrodniczy rajd kl. VI

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody  uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą - p. Tomaszem Świerczkiem wybrali się na rajd o charakterze patriotyczno - przyrodniczym. Celem wyprawy, podobnie jak w latach poprzednich było odwiedzenie grobów żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej  oraz napawanie się pięknem jesiennego lasu. Uczniowie wraz z wychowawcą wyruszyli przez Laskową w kierunku tzw. Białej Drogi, a następnie weszli w las i po kilkudziesięciominutowej wędrówce dotarli do rozrzuconych w okolicy mogił. Uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w  znicze, które zapalili na czterech mogiłach. Odmówili też krótką modlitwę za zmarłych. Uczniowie świetnie bawili się  w czasie wędrówki, która była także doskonałą okazją do integracji klasy. Część czasu zostało poświęcone oczywiście zbieraniu grzybów - głównie opieniek, podgrzybków i prawdziwków. Zakończenie wyprawy nastąpiło w Karczmie w Zawadzie, gdzie uczestnicy wycieczki zostali iście po królewsku ugoszczeni dzięki uprzejmości i hojności  szefowej tego pięknego, zabytkowego obiektu - pani Marii Rybka. Szczególne podziękowania kierujemy także do pani Anny Chmiel, która była głównym inicjatorem tej niezapomnianej wizyty! Dziękujemy z całego serca!!!

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Dzień Nauczyciela

W Czwartek 12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie z klasy V przygotowali z tej okazji skecz pod tytułem "Duża Przerwa". Ten zabawny skecz ukazywał trudy codziennej pracy nauczycieli. Przedstawianie zostało uświetnione występem wokalnym. Śpiewały: Julka Sikora, Marysia Szela i Sylwia Ciebień. Ponadto na koniec piosenkę pt. "A million stars" zaśpiewały Julka Sikora z klasy V, Milena Kania z klasy II i pani Katarzyna Borkowska - Piersiak - nauczycielka języka angielskiego. Nie zabrakło również kwiatów i podziękowań dla Pani Dyrektor i grona pedagogicznego. Uczennica klasy III Jagoda Miazga w imieniu wszystkich uczniów składała Pani Dyrektor życzenia zdrowia, szczęścia oraz błogosławieństwa Bożego dla wszystkich nauczycieli. Nauczycielami odpowiedzialnym za przygotowanie akademii były Panie: Katarzyna Borkowska - Piersiak oraz Pani Elżbieta Iwan.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

 

Na Świętym Krzyżu i w Bałtowie

11 października grupa 27 uczniów klas IV, V, VI i VII oraz II gimnazjum wyjechała na wycieczkę na kielecczyznę po najstarszych górach w Europie Środkowej. Pierwszym punktem wyjazdu był spacer  po Świętokrzyskim Parku Narodowym w jesiennej, malowniczej aurze od Nowej Słupi na Święty Krzyż. Tu zwiedziliśmy  Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Burzliwą, wielowiekową historię mieszczącego się tam opactwa benedyktyńskiego niezwykle ciekawie i przejmująco opowiedział nam przewodnik, oprowadzając jednocześnie wycieczkowiczów po klasztorze. Zwiedziliśmy też klasztorne muzeum, gdzie obejrzeliśmy zabytkowe  rekwizyty, książki i eksponaty misyjne, kryptę klasztorną, w której spoczywa ojciec polskiego króla i dowódca wojsk koronnych  Jeremi Wiśniowiecki oraz zmumifikowane ciała opatów i ojców klasztornych. Poznaliśmy również historię Relikwii Krzyża Świętego i w Kaplicy Oleśnickich otrzymaliśmy błogosławieństwo nimi, co było nie lada przeżyciem. Następnie zeszliśmy przez Łysą Górę na gołoborza, czyli górskie rumowiska skalne. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie pierwszego w Polsce parku dinozaurów, umiejscowionego w miejscu odkrycia tropów górno jurajskich dinozaurów w Bałtowie. Tu obejrzeliśmy około 100 modeli tych prehistorycznych zwierząt i wiele dowiedzieliśmy się o ich życiu z opowiadania pani przewodnik. Zwiedziliśmy Muzeum Jurajskie i prehistoryczne oceanarium 3D. Tu zobaczyliśmy podwodne życie sprzed milionów lat. Zwieńczeniem udanego wyjazdu była zabawa na placu zabaw oraz pobyt w Mac Donaldzie. W dobrych humorach wszyscy wróciliśmy do domów. Opiekunami wycieczki byli: Anna Pondo, Ewa Strózik, Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

 

Przyjemne z pożytecznym

Przyjemnie i pożytecznie spędzili ostatnie chwile lata uczniowie kl. II gimnazjum. 28 września młodzież pod opieką wychowawczyni pani Edyty Tuszyńskiej wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli drogami Stobiernej, aby w ten sposób przyczynić się do poprawy czystości najbliższej okolicy. Kulminacyjnym punktem wyprawy było klasowe ognisko. Czas wolny uczniowie spędzili w przepięknej letniej scenerii i miłej atmosferze. Dzień pełen wrażeń zakończyły zabawy na świeżym powietrzu i smaczne pieczone kiełbaski. Uczniowie, chociaż trochę zmęczeni, zadowoleni, uśmiechnięci wrócili do domu, planując kolejne wspólne wyprawy.

 

Szkolenie w ramach Projektu "Rzeki karpackie - czysta natura 2000"

W dniach 5 - 6 października w Ośrodku Wypoczynkowym "Nad zalewem" w Krempnej przeprowadzone zostało szkolenie dla nauczycieli i uczniów z zakresu edukacji ekologicznej, związane z realizacja zadania pn. "Ochrona zasobów przyrodniczych rzeki Wisłoki z dopływami". Szkolenie to było działaniem w ramach Projektu: "Rzeki karpackie - czysta Natura 2000. Kampania edukacji ekologicznej dla społeczności znad dolnej Soły, Czarnej Orawy, Łososiny, Białej Tarnowskiej, Wisłoki z dopływami, Jasiołki i środkowego Sanu". Projekt będzie realizowany od marca 2017r. do lutego 2019r. Głównym celem projektu jest kształtowanie proekologicznych postaw wśród społeczności lokalnych Karpat w zakresie ochrony przyrody dolin rzecznych. Jaki wpływ mają wymienione działania na przyrodę? Jak reagować, gdy widzimy, że coś zagraża tym siedliskom przyrodniczym? Jakie są ich negatywne skutki dla człowieka? Jakie korzyści odnoszą mieszkańcy dolin w związku z ochroną ekosystemów rzecznych? Odpowiedzi na wszystkie te, jak też i inne, pytania znajdą się w prowadzonej kampanii edukacyjnej.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Więcej…

 

Szaleństwo w Pietro Party

27 września uczniowie klas IV - VI wybrali się do Czarnej, gdzie miło spędzili czas w pizzerii Pietro Party. Czekało tu na nich wiele atrakcji: karmienie zwierząt w mini zoo, plac zabaw, bilard. Po zabawach na świeżym powietrzu właściciel zaprosił wszystkich na dyskotekowe szaleństwa, w czasie których odbyły się "otrzęsiny" klasy czwartej. Starsi koledzy przygotowali  dla nich liczne konkurencje, które pozwoliły wykazać się dzieciom różnymi umiejętnościami. Czwartaczki sprostały wyzwaniom, złożyły ślubowanie i zostały przyjęte do grona starszej grupy uczniów szkoły podstawowej. Następnie przyszedł czas na warsztaty kulinarne. Każde dziecko przygotowało pizzę i włożyło ją do pieca, a następnie smakowało samodzielnie przygotowanego dania. W czasie wycieczki panowała miła i przyjazna atmosfera, a zabawy sprzyjały integracji dzieci. Wyjazd zorganizowali i opiekę sprawowali: p. Ewa Strózik, p. Anna Pondo, p. Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film1

Film2

Film3

Film4

Film5

Film6

Film7

Film8

Film9

 

XXIV Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Ksiądz Piotr Paciorek i p. Tomasz Świerczek w dniu 26 września reprezentowali naszą szkołę na XXIV Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej w Gródku nad Dunajcem. Spotkanie odbywało się pod hasłem: "Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego" (św. Jan Paweł II). Forum rozpoczęła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej - J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Zarówno oprawę liturgiczną jak i wystawę przybliżającą swój dorobek przygotowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podolu Górowej. Dalsza część po nabożeństwie miała miejsce w auli. Tam oficjalnego otwarcia XXIV Forum dokonał ks. biskup, a wykład na temat: "Moralność myślenia w ujęciu Świętego Jana Pawła II" wygłosił ks. dr Piotr Cebula - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Przedstawiciele Społecznej Rady Rodziny Szkół przybliżyli harmonogram działań na najbliższy rok szkolny, a głos zabierali także honorowi goście, m.in. wiceprezydent Nowego Sącza czy przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty. Zebrani poznali także nowego Asystenta Kościelnego Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II - ks. Prałata Czesława Paszyńskiego, który zastąpił wieloletniego Asystenta ks. Jana Stabacha. Kolejne Forum w Gródku zakończył uroczysty obiad.

 

Wizyta w kocim azylu

16 września wolontariuszki z KMZ "Azorkowo" pod opieką p. A. Pondo odwiedziły koci azyl na Brzozowym Ranczu. Jest to miejsce gdzie schronienie znajdują nie tylko bezdomne koty (głównie kocięta) ale również psy i konie. Na miejscu przywitała nas właścicielka pani Dominika Rostowska. Kotki od razu podbiły serca wolontariuszek i głaskaniu nie było końca. Pani Dominika zapoznała nas  z warunkami bytowania zwierząt na Brzozowym Ranczu. Dziękujemy wolontariuszkom za udział w wyjeździe i pomoc na rzecz "bezdomniaków".

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj310
mod_vvisit_counterWczoraj464
mod_vvisit_counterTydzień310
mod_vvisit_counterp. tydzień3265
mod_vvisit_counterMiesiąc8361
mod_vvisit_counterp. miesiąc13105
mod_vvisit_counterWszystkich973623

Aktualnie: gości 36 połączonych
Twoje IP: 54.224.148.23
 , 
19 marca 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u