"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Święty Mikołaj

W dniu 7 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci już od rana z niecierpliwością czekały na tego specjalnego gościa. Święty Mikołaj zawitał najpierw do oddziału zerowego, a następnie odwiedził klasy I, II, III. Dzieci powitały świętego staruszka i przedstawiły krótką część artystyczną, którą przygotowały specjalnie na tę okazję. Wesołe piosenki i wierszyki podobały się naszemu gościowi. Potem nastąpiła najważniejsza chwila czyli rozdanie prezentów. Kiedy Mikołaj rozdawał podarki na buziach dzieci zagościł radosny uśmiech. Na koniec dzieci podziękowały za wspaniałe paczki ze słodyczami i zabawkami. Spotkanie z Mikołajem zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

Dla Artura

W sobotę 8 grudnia o godz. 1600 w Zespole Szkół w Zawadzie odbędzie się Koncert, kiermasz i licytacja, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Artura - ucznia ZS w Zawadzie, cierpiącego na ciężką chorobę. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 

W  andrzejkowy  wieczór...

Tradycyjne "andrzejki" nasi uczniowie szkoły podstawowej obchodzili 22 listopada. Szalony taniec, dobra muzyka i zabawa dominowały tego wieczoru. Gośćmi specjalnymi były tajemnicze Cyganki , które każdej i każdemu chętnemu "prawdę powiedziały". Wróżyły, wróżyły i wróżyły...

A w andrzejkową wróżbę wątpić nikt się przecież nie ośmieli.

 

Deko - eko dla szkół - Kanon Kultury Ekologicznej

28 listopada 2012r. uczniowie gimnazjum i klasy VI wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym w ramach Programu: Deko - eko. Obejmowało ono zagadnienia związane z wdrożeniem do szkół z terenu gminy Dębica Kanonu Kultury Ekologicznej. Podczas prezentacji poruszane były zarówno ogólne zagadnienia z zakresu ochrony środowiska jak również szczegółowe informacje, rozwiązania i praktyki dotyczące niekonwencjonalnych metod edukacji ekologicznej uczniów. Celem szkolenia było zaimplementowanie wśród dzieci i młodzieży idei ochrony środowiska poprzez ciekawe formy aktywności oraz urozmaicone działania na rzecz ekologii. Prowadzący - pan Marcin Ciszek  przedstawił poruszane zagadnienia w sposób łatwy, przejrzysty, przemawiający do młodzieży, humorystyczny, z próbą nawiązania dialogu.   Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze bardziej uwrażliwią się na problemy ochrony środowiska a być może, zainicjują w tej materii konkretne, nowatorskie działania.


 

W 110-tą rocznicę urodzin mjr Adama Lazarowicza "Klamry"

14 października b.r. minęło 110 lat od urodzin mjr Adama Lazarowicza PS. "Klamra" - nauczyciela, społecznika, żołnierza Armii Krajowej i działacza Win-u, zamordowanego bestialsko przez UB w 1951r. Mjr Lazarowicz związany jest z naszym regionem, bowiem był dyrektorem szkoły w Gumniskach i pełnił funkcję komendanta Obwodu Dębica AK w czasie II wojny światowej. We wtorek 27 listopada w Domu Kultury "Mors" odbyła się uroczysta Konferencja poświęcona tej niezwykłej, bohaterskiej i ze wszech miar godnej naśladowania postaci.

Więcej…

 

"Nie pozwól ukraść swoich marzeń"

Uczniowie gimnazjum i klasy VI obejrzeli kolejny spektakl profilaktyczny, którego bohaterem był beatboxer - Wojciech Gontar, udzielający się społecznie w nurcie szeroko pojętej profilaktyki alkoholowo - narkotykowej. W swoim programie dzielił się przemyśleniami i spostrzeżeniami związanymi z aktualnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami alkoholem i narkotykami. Przerywnikami w rozważaniach były wykonywane przez niego utwory beatboxowe. Beatbox to sztuka rytmicznego tworzenia np. dźwięków perkusji, linii basowej czy skreczy za pomocą narządów mowy - ust, gardła i przepony. Spektakl miał ciekawą formę, dzięki której jego przesłanie łatwiej mogło dotrzeć do młodych umysłów. 

SPOTKANIE INFORMACYJNE Z RODZICAMI

W dniu 29 listopada 2012 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  wywiadówka  w poszczególnych klasach:

Klasa O -  sala nr 2

Klasa I - sala nr 8

Klasa II -  sala nr 3

Klasa III - sala nr 4

Klasa IV - sala nr 16

Klasa V -  sala nr 18

Klasa VI  - sala nr 15

Klasa I Gimnazjum- sala nr 13

Klasa II  Gimnazjum - sala nr 14

Klasa III Gimnazjum - sala nr 17

 

"Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Konkursu Ekologicznego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy i Starostwo Powiatowe. Pierwsza część konkursu polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt. "Ekologiczny portret mieszkańca naszej okolicy". Następnie jury wybrało spośród nadesłanych prac pięć najlepszych, wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Kingi Krajewskiej. Finał konkursu odbył się 23 listopada w I LO w Dębicy, w czasie którego autorzy zaprezentowali swoje prace oraz wzięli udział w sesji ekologicznej "Obcy są wśród nas - gatunki inwazyjne". Miło nam poinformować, że Kinga zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była pani Anna Pondo.

 

Jesienny spacer

15 listopada 2012r. kl. I i II SP wraz ze swymi wychowawczyniami uczestniczyły w pieszej wycieczce po okolicy. W  towarzystwie ładnej pogody w godzinach porannych rozpoczęliśmy marsz. Uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, cmentarz w Zawadzie, gdzie okazali szacunek i cześć tym, którzy odeszli już do wieczności, poprzez modlitwę i zapalenie zniczy. Następnie oglądali z bliska niektóre z zawadzkich dróżek. Uczniowie mogli podziwiać także malowniczą panoramę okolicy. Jesienny spacer dostarczył mnóstwo emocji, a towarzysząca ładna pogoda sprawiła, że czas tutaj spędzony został właściwie wykorzystany.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj295
mod_vvisit_counterWczoraj464
mod_vvisit_counterTydzień295
mod_vvisit_counterp. tydzień3265
mod_vvisit_counterMiesiąc8346
mod_vvisit_counterp. miesiąc13105
mod_vvisit_counterWszystkich973608

Aktualnie: gości 28 połączonych
Twoje IP: 54.224.148.23
 , 
19 marca 2018
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Strona stworzona w Joomla przez: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u