Wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle

21 listopada, we wtorek uczniowie z klas I, II i III odwiedzili jedno z najsłodszych miejsc w naszym województwie - "Muzeum Lizaka" w Jaśle. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią powstawania lizaków, oraz z tym, jak na przestrzeni lat wyglądała ich produkcja. Następnie w laboratorium poznały sześć rodzajów cukrów z możliwością ich skosztowania. Mogły powąchać mnóstwo aromatów, które to są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Poznały pochodzenie barwników, oraz miały możliwość ich mieszania. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się proces wykonania własnego lizaka. Możliwość wyboru smaku i koloru była dla dzieci bardzo ekscytująca. Wizytę zakończyliśmy w sklepiku ze słodkościami. Radość, która malowała się na twarzach dzieci była dowodem, że wycieczka była bardzo udana i zapewne najsłodsza ze wszystkich.

Kliknij, aby obejrzeć film:

Film

Poprawiony (poniedziałek, 27 listopada 2017 21:58)

Twoje IP: 54.81.244.248
18 lipca 2018