Aleksandra Rymut  Wolontariuszką Roku 2017 Powiatu Dębickiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II gimnazjum Aleksandra Rymut zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie pt. "Wolontariusz  Powiatu Dębickiego 2017" w kategorii gimnazjum. Organizatorem był Powiat Dębicki wraz ze stowarzyszeniem "Uwierz w siebie". Ideą przyświecającą organizatorom konkursu  była promocja i popularyzacja postaw wolontarystycznych oraz publiczna prezentacja osób  wyróżniających się  aktywną postawą. Ola wyróżnienie odebrała z rąk wicestarosty powiatu pana Mateusza Paska oraz burmistrza miasta pana Mariusza Szewczyka.  Przewodnicząca kapituły przedstawiła Olę jako osobę pogodną, wrażliwą, chętną do podejmowania nowych wyzwań i potrafiącą zapalić do swoich pomysłów innych, w szkolnym wolontariacie działającą aktywnie od 2013r. Wśród jej działań wymieniła m.in. coroczne przygotowywanie "Szlachetnych Paczek", adoptowanie szkoły w Kamerunie, organizację zbiórki słodyczy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, "Pól Nadziei", kiermaszów, zbiórek dla WOŚP i zakrętek, przygotowywanie kartek świątecznych dla chorych.

Ola otrzymała list gratulacyjny, STATUETKĘ "Wolontariusza 2017" oraz prezenty. Zgłoszoną do konkursu była też Klaudia Kamińska również uczennica kl. II gimnazjum, która otrzymała nagrodę pocieszenia. Dziewczęta - wolontariuszki w gali wolontariatu uczestniczyły w warsztatach "Dzielić się sobą. O świadomym działaniu i skrzydłach...", które niezwykle sugestywnie poprowadziła pani Katarzyna Wnęk - Joniec (osoba mimo swej niepełnosprawności aktywna na gruncie zawodowym i wolontariackim). Miały również okazje obejrzeć współczesny obraz młodzieży, w której tkwią pokłady dobra, w spektaklu grupy teatralnej SAFO oraz skosztować pysznego tortu. Zgłoszenia uczennic do konkursu dokonała opiekunka wolontariuszy pani Ewa Strózik. Gratulujemy wyróżnionej Oli!!!

Poprawiony (czwartek, 07 grudnia 2017 00:27)

Twoje IP: 54.221.136.62
14 grudnia 2017