"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Obchody Dnia Ziemi

 

III Gminny Konkurs Historyczny dla klas IV-VI szkół podstawowych

Zapraszamy uczniów klas IV - VI z terenu naszej gminy - wraz z opiekunami do udziału w III Gminnym Konkursie Historycznym p/h: "Gmina Dębica - moja mała ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość". Poniżej prezentujemy Regulamin tegorocznej edycji Konkursu.

Więcej…

 

Życzenia Świąteczne

"Zadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek
Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek."

Życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych składają:

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Społeczność Uczniowska

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

w Stobiernej


 

I Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci

W Wielki Czwartek - 2 kwietnia b.r. przypadała 10-ta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wydarzenie to zostało upamiętnione w naszej gminie ciekawą imprezą w postaci I Memoriału Pływackiego im. Jana Pawła II, który zorganizowano oczywiście w Kompleksie Basenów "Nemo" w Pustkowie Osiedlu. Organizatorzy chyba nie spodziewali się, że Memoriał spotka się z tak dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych, mieszkańców nie tylko gminy i Dębicy lecz nawet dalszych okolic np. Mielca.  I nawet fatalna pogoda nie była przeszkodą, aby w ferworze przedświątecznych przygotowań  wyjść z domu, by w ten oryginalny sposób uczcić naszego Świętego. Ta bardzo duża liczba uczestników ewidentnie świadczy, kim w naszym życiu był, jest i będzie św. Jan Paweł II. Oczywiście w imprezie nie zabrakło przedstawicieli naszego Zespołu Szkół. Nasi uczniowie - A. Rybski, D. Strózik i B. Mormol, wraz z kolegami i koleżankami z ZS w Brzeźnicy mieli zaszczyt rozpocząć sztafetę liczącą w sumie 26km i 516m. Liczby te wyrażają pontyfikat Papieża-Polaka - który trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Później kolejne długości basenu pokonywali gospodarze gminy, zaproszeni goście i wszyscy chętni - w tym także nasza dzielna, mała pływaczka - Wiktoria Gulis. Pamiątką udziału w sztafecie był certyfikat i obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Gdy jedni pływali, inni mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez naszych nauczycieli: p. E. Ciemiorek,  p. dyrektor B. Sztogrin i p. T. Świerczka, przybliżającą działalność naszej szkoły związanej z Patronem.

Kliknij, aby obejrzeć film:

https://youtu.be/_QC9BzvLLlo

https://youtu.be/iE6WDD1erVs

https://youtu.be/bVJ7ouuLfKE

Materiał nagrany przez Dębica TV:

https://www.youtube.com/watch?v=WZjh_Lx5rXs#t=232


 

Akademia Wielkanocna

31.03 2015 w ZS w Stobiernej odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych oraz upamiętniający 10 rocznicę śmierci naszego rodaka Papieża Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od niezwykle wymownej prezentacji multimedialnej, ukazującej życie i pontyfikat Jana Pawła II przygotowanej przez uczniów klasy II gimnazjum. Był to dla nas czas refleksji i wzruszeń. Z pewnością każdemu  głęboko w pamięci utkwiło zdanie, niejednokrotnie pojawiające się w prezentacji: "Nie bój się... wypłyń na głębię". W drugiej części apelu przybliżone zostały tradycje i obyczaje Wielkanocne , przekazywane z pokolenia na pokolenie w Polsce. Odświętnie ubrani uczniowie klasy I gimnazjum, a wśród nich najmłodsza z uczestniczek J. Miazga z klasy 0, prezentowali kolejne obrzędy świąteczne. Prezentacja przeplatana była licznymi ciekawostkami i pięknie deklamowanymi wierszami. I jak stary obyczaj każe nie obyło się też bez symbolicznego pokropienia wszystkich wodą. Na zakończenie uczniowie przekazali zgromadzonym  serdeczne życzenia świąteczne, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście, dołączając się do życzeń. Apel przygotowały pani Anna Kędzior oraz Katarzyna Bobulska.

Podsumowany został także szkolny Konkurs na najpiękniejszy Stół Wielkanocny. A oto jego wyniki:

- w kategorii szkoła podstawowa kl. O,I-III - I miejsce kl. I oraz odział zerowy

- w kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VI - I miejsce kl. VI

- w kategorii gimnazjum - I miejsce kl I gimnazjum

Kryteria oceniania to: estetyka wykonania, pomysłowość, kompozycyjna spójność oraz samodzielność wykonania. Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Wiosenne sprzątanie w Stobiernej

Uczniowie naszej szkoły jak co roku przystąpili do wiosennych porządków w Stobiernej. Akcja odbywała się w dniach 11.03-20.03.2015 r. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice pod opieką wychowawców wyruszyli w teren. Każda klasa sprzątała przydzielony jej wcześniej obszar:

Więcej…

 

Żaneta w finale ogólnopolskim!

W dniu 5.03.2015 r. w Rzeszowie odbył się  wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu "Papież Słowianin". Jego organizatorem jest Łódzki Kurator Oświaty. Uczennica naszego gimnazjum - Żaneta Szymaszek znalazła się wśród jego uczestników. Na etapie szkolnym przygotowała pracę pisemną na wybrany przez siebie temat dotyczący nauczania Jana Pawła II. Następnie komisja spośród nadesłanych  prac wyłoniła 50 najlepszych, wśród nich było wypracowanie naszej uczennicy. Na etapie wojewódzkim zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego pontyfikatu Jana Pawła II. Nasza gimnazjalistka poradziła sobie z nim znakomicie. Miło nam poinformować, że Żaneta zajęła II miejsce w województwie i tym samym zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 18 maja w Łodzi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

I Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci na Kompleksie Basenów "NEMO" w Pustowie - Osiedlu

2 kwietnia br. będziemy obchodzić X rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Firma Sparta-Mielec oraz Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej - Mielec przy współpracy z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Zespołem Szkół w Stobiernej oraz Zespołem Szkół w Brzeźnicy organizują I Memoriału Pływackiego im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci, który odbędzie się na Kompleksie Basenów "NEMO" w Pustkowie-Osiedlu.


Więcej…

 

Wiosenna wizyta w przytulisku

25 marca grupa uczniów pod opieką pani Anny Pondo udała się do przytuliska w Zawadzie. Na miejscu przywitali nas wolontariusze z ZS w Nagawczynie na czele z panią Agatą Wiater. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Wysprzątali kojce, nakarmili pieski ale oczywiście największą atrakcję stanowił spacer z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. W czasie naszej wizyty jeden z piesków został adoptowany, inne wciąż czekają na nowy dom. Wszyscy wolontariusze wrócili zadowoleni i chętni do dalszej pracy na rzecz przytuliska.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj225
mod_vvisit_counterTydzień240
mod_vvisit_counterp. tydzień1473
mod_vvisit_counterMiesiąc3543
mod_vvisit_counterp. miesiąc3461
mod_vvisit_counterWszystkich538196

Aktualnie: gości 3 połączonych
Twoje IP: 54.161.247.20
 , 
21 kwietnia 2015
Redaktor strony: Tomasz ?wierczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u