"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Zaproszenie na uroczystość jubileuszową


 

Zbiórka karmy dla psów

W sobotę 18 października KMZ "Azorkowo" ze Stobiernej włączył się w akcję zbiórki karmy dla psów zorganizowanej w Plaza Sport w Dębicy. Wolontariusze: Agnieszka Hodur, Marlena Pyskaty, Konrad Ciebień i Jakub Lesiak pod opieka pani Anny Pondo przez dwie godziny odbierali karmę od osób chcących skorzystać tego dnia z zajęć fitness. Cała akcja cieszyła się dużą popularnością i w sumie zostało zebrane 316 kg karmy na rzecz piesków z przytuliska w Zawadzie.

 

Kolejne odwiedziny w przytulisku

W czwartek 16 października wolontariusze z KMZ pod opieką p. Anny Pondo odwiedzili przytulisko w Zawadzie. Na miejscu razem z uczniami z Nagawczyny i Zawady zajmowali się pieskami. Dzieci wysprzątały kojce, wymyły miski, nakarmiły psiaki. Największą popularnością cieszyły się oczywiście spacery z pieskami. Niestety przybywa nowych mieszkańców przytuliska. Poniżej zamieszczamy zdjęcia  piesków, które czekają na adopcję.

 

Inauguracja Pól Nadziei

Kolejny raz nasza placówka rozpoczyna akcję Pola Nadziei, której celem jest zbiórka funduszy na Domowe Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. 10 października 2014r. przedstawiciele uczniów wolontariuszy: Marlena i Wiktoria ze swoją opiekunką panią  Ewą Strózik wzięły udział w uroczystej inauguracji tej akcji przy pomniku świętego Jana Pawła II w Dębicy. Przy wspólnej modlitwie, dźwiękach pięknych pieśni ożyciu, lirycznych tekstach uczennice miały możliwość bliższego poznania celów, jakie przyświecają wolontariuszom hospicjum i zasadziły symboliczne żonkile. Kolejnymi etapami akcji będzie sadzenie cebulek kwiatów przy szkole, udział w konkursach, kiermasze, kwesta wiosenna z kwiatami żonkili.

 

Przy ognisku

8 października klasy IV-VI wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do "Lisiej nory", gdzie dzięki uprzejmości pana Wiesława Chorążego odbyło się ognisko. Wyjściu towarzyszyła słoneczna pogoda, co pozwoliło na podziwianie pięknych widoków. Ognisko przebiegało w przyjacielskiej atmosferze i było okazją do integracji oraz spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Bardzo dziękujemy również panu Bronisławowi Kobiałce za pomoc w zorganizowaniu ogniska.

 

Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS

4 października w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Konferencja została po raz drugi oficjalnie wpisana w obchody  WORLD SPACE WEEK (Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej). Celem konferencji było zainteresowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół programem ARISS. Konferencja miała też na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, którzy już wykonali kontakt ARISS, a tymi, którzy jeszcze nic o projekcie nie wiedzą lub są w trakcie jego realizacji. Był to również doskonały moment na nawiązanie kontaktów pomiędzy szkołami, krótkofalowcami w celu przyszłej współpracy. Podczas konferencji podsumowano dotychczasowych 15 kontaktów ARISS z Polski. Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawili 14 prezentacji i referatów, które miały na celu zaprezentować program ARISS, pokazać jak przygotować merytorycznie i technicznie kontakt radiowy z ISS. Zaprezentowano też nowości radioamatorskie z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konferencji towarzyszyły wystawy tematyczne związane z realizacją programu. Naszą szkołę reprezentowali: pan Hubert Hajduk - przedstawiciel Stowarzyszenia SKiR Delta i Grupy ARISS Polska oraz pan Tomasz Świerczek. Pan Hajduk wystąpił z dwiema prelekcjami: "ARISS w Polsce - podsumowanie działalności" i "Łączność bezpośrednia czy telemost?". Efektem Konferencji -  w tym wymiany doświadczeń, będzie kontynuacja działań w ramach Programu ARISS oraz realizacja nowych, "kosmicznych" projektów.

 

Sally Ride EarthKAM

Po sukcesie łączności ARISS informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do kolejnego kosmicznego wyzwania. Tym razem zamierzamy fotografować Ziemię z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Program edukacyjny Sally Ride EarthKAM firmowany przez NASA skierowany jest do uczniów którzy chcą zobaczyć Ziemię z unikalnej perspektywy przestrzeni kosmicznej. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły będą mogli otrzymać zdjęcia naszej planety w wysokiej rozdzielczości zrobione we wskazanych przez nich miejscach. Zdjęcia wykonywane są przy pomocy specjalnej kamery umieszczonej na pokładzie ISS. Czekamy na pierwszą możliwość wykonania zdjęć satelitarnych. Na zakończenie projektu przygotowana zostanie specjalna wystawa.

 

Konferencja: "Zwierzęta w naszym życiu i ich prawa"

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt  4 października odbyła się w szkole w Głobikowej konferencja: "Zwierzęta w naszym życiu i ich prawa". 14 uczniów naszej szkoły działających w KMZ "Azorkowo" pod opieką p. Anny Pondo wzięło udział w tym spotkaniu.   Dzieci mogły wysłuchać ciekawych prelekcji o naszych domowych pupilach. Pierwsza głos zabrała p. Katarzyna Chrobak, która przedstawiła prezentację "Zwierzęta w życiu człowieka". Następnie panie z Fundacji "Jak pies z kotem" opowiedziały o działalności swojej fundacji oraz wygłosiły prelekcję "Zwierzęta i ich prawa". Kolejnym punktem programu było spotkanie integracyjne dzieci działających w KMZ w poszczególnych szkołach. Dzieci rozegrały mecz piłki nożnej, podziwiały widoki z wieży oraz korzystały z placu zabaw przy schronisku "Rozdzielnia wiatrów". Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Otrzęsiny klasy IV

29 września odbyła się  dyskoteka dla klas IV-VI. Zgodnie z tradycją uczniowie klasy czwartej zostali oficjalnie przyjęci do grupy starszej szkoły podstawowej. Z tej okazji ich koledzy z klasy szóstej poddali ich licznym próbom, jak np. zjedzenie plasterka cytryny i czosnku, narysowanie własnego portretu z zamkniętymi oczami, zjedzenie jabłka trzymanego na nitce. Nie mogło się też obyć bez malowania twarzy na wzór północnoamerykańskich Indian. Czwartaczki pomyślnie przeszły przez wszystkie próby i w ten sposób grupa starsza szkoły podstawowej powiększyła się o 14 uczniów. Po części oficjalnej rozpoczęło się taneczne szaleństwo.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj77
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterTydzień77
mod_vvisit_counterp. tydzień695
mod_vvisit_counterMiesiąc1841
mod_vvisit_counterp. miesiąc4087
mod_vvisit_counterWszystkich497426

Aktualnie: gości 3 połączonych
Twoje IP: 54.81.77.93
 , 
20 października 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u