"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

XVIII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

30 września w Centrum Formacyjno - Rekolekcyjnym "Arka" w Gródku nad Dunajcem odbyło się XVIII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Następnie w auli Przewodnicząca Zarządu Rodziny Szkół - Halina Węgrzyn powitała uczestników Forum i omówiła aktualne sprawy. Zachęciła m.in. wszystkie szkoły do wykonania Kroniki dokumentującej działania podjęte dla uczczenia Kanonizacji naszego Wielkiego Patrona. Praca ta ma charakter otwartego konkursu. W dalszej części ks. dr Ryszard Kurek wygłosił bardzo poruszający wykład nt.: "Odpowiedzialność Europy za losy Świata w aspekcie nauczania Jana Pawła II". Spotkanie było jak zawsze okazją do wymiany doświadczeń, a zakończył je wspólny obiad. Nasz Zespół Szkół reprezentował na Forum pan Tomasz Świerczek.

 

Przyjemne z pożytecznym

Pożytecznie i przyjemnie spędzili ostatnie chwile lata uczniowie kl. I gimnazjum. 30 września młodzież pod opieką wychowawczyni pani Edyty Tuszyńskiej wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli drogami Stobiernej, aby w ten sposób przyczynić się do poprawy czystości najbliższej okolicy. Kulminacyjnym punktem wyprawy było klasowe ognisko. Czas wolny uczniowie spędzili w przepięknej letniej scenerii i miłej atmosferze. Dzień pełen wrażeń zakończyły zabawy na świeżym powietrzu i smaczne pieczone kiełbaski.

 

"Otrzęsiny" klasy I gimnazjum

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klasy I w czasie inauguracyjnej dyskoteki przeszli tzw. "otrzęsiny", czyli swoisty egzamin na pełnoprawnego członka gimnazjalnej wspólnoty. Próbę w formie ciekawych zabaw i konkurencji przygotowali koledzy i koleżanki z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Moniki Tadla-Pas. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą, sprawnością, sprytem i poczuciem rytmu. Ostatnim akcentem "otrzęsin" było złożenie przez nich przyrzeczenia, w którym zobowiązywali się m.in. do godnego reprezentowania szkoły i swojego środowiska, szacunku dla dorosłych i rówieśników, wytrwałej i systematycznej nauki, poszanowania praw i poglądów innych osób. Starsi koledzy i koleżanki uznali, że wszystkie próby zostały zaliczone. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, która przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

 

75 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

27 września b.r. przypada 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji także nasza szkoła postanowiła uczcić to ważne wydarzenie historyczne. W piątek - 26 września uczniowie klasy VI pod opieką pana Tomasza Świerczka wzięli udział w rajdzie pieszym na Polanę Kałużówka, gdzie latem 1944r toczyły się zacięte walki partyzantów z Obwodu Dębica AK pod dowództwem mjr. Adama Lazarowicza z nacierającymi od wschodu oddziałami niemieckimi. W walkach tych brali także udział żołnierze ze Stobiernej i Zawady. Wspomnieć tutaj trzeba również pierwszego dyrektora naszej szkoły - pana Ludwika Porębskiego, który  jako oficer WP szkolił młodych żołnierzy i organizował oddziały Armii Krajowej w okolicach Dębicy. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy i  wysłuchali krótkiej prelekcji o wydarzeniach z lata 1944r czyli okresu realizacji na naszych terenach Akcji Burza. Wędrówka partyzanckim szlakiem dostarczyła młodym miłośnikom historii sporo wrażeń. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą pogłębić swoją wiedzę nt. Polskiego Państwa Podziemnego zapoznając się z okolicznościową gazetką wyeksponowaną na górnym holu. Gazetkę  przygotowano korzystając m.in. z materiałów udostępnionych przez IPN.

 

Konferencja z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Klub Miłośników Zwierząt "Azorkowo" zaprasza na Konferencję z okazji Światowego Dnia Zwierząt, która odbędzie się w Schronisku "Rozdzielnia Wiatrów" w Głobikowej. Szczegóły na afiszu.

 

W Azorkowie

Po wakacyjnej przerwie KMZ "Azorkowo" w naszej szkole wznowił swoją działalność. Bardzo cieszy duża liczba dzieci, które zgłosiły się do pracy na rzecz przytuliska.  17 września uczniowie pod opieką pani Anny Pondo odwiedzili przytulisko w Zawadzie. Dzieci wyprowadziły pieski na spacer, nakarmiły je, wymyły miski i wysprzątały kojce. Młodzi wolontariusze zostali wprowadzeni przez starszych w tajniki pracy w przytulisku. W czasie naszej wizyty miało miejsce radosne wydarzenie - "Czarnulka" znalazła nowy dom. Wizyty w przytulisku służą również integracji naszych uczniów z uczniami ZS w Nagawczynie i Zawadzie. Wolontariusze wrócili zadowoleni i chętni do dalszej pracy. Jednocześnie przypominamy, że w naszej szkole trwa akcja "Kto więcej da dla fajnego psa?", zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w niej i przynoszenia karmy, którą przekażemy na rzecz przytuliska.

 

VII GMINNY  KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

"Jan Paweł II - rozmiłowany w różańcu"

Mamy zaszczyt zaprosić gimnazjalistów Gminy Dębica do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, który odbędzie się 15 października 2014 r. w ZS w Stobiernej o godz. 1000. Poniżej zamieszczamy regulamin tegorocznej edycji Konkursu.

 

Więcej…

 

"Zdrowe wakacje"

W dniu 16 lipca 2014 roku został podsumowany powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowe wakacje" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa oceniła 47 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych, które napłynęły z 10 szkół powiatu dębickiego. Miło nam poinformować, że wyróżniona została praca plastyczna Żanety Szymaszek, uczennicy klasy II gimnazjum. Prace nagrodzone są eksponowane na wystawie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy, ul. Parkowa 2. Serdecznie gratulujemy naszej laureatce i życzymy jej sukcesów w następnych edycjach konkursu.

 

Narodowe Czytanie Sienkiewicza

W obecnym roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych instytucji w całej Polsce, zaangażowała się w tę akcję. W obecnym roku prezentowana była "Trylogia" Henryka Sienkiewicza. My wybraliśmy "Ogniem i mieczem". W powyższy projekt zaangażowała się cała społeczność szkolna: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele. Dzięki niemu lepiej mogliśmy poznać twórczość tego znakomitego pisarza. Powyższa inicjatywa stała się okazją nie tylko do bliższego poznania dorobku Sienkiewicza, ale także umiejętności czytelniczych naszych uczniów.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterTydzień144
mod_vvisit_counterp. tydzień1096
mod_vvisit_counterMiesiąc13
mod_vvisit_counterp. miesiąc4087
mod_vvisit_counterWszystkich495598

Aktualnie: gości 1 połączonych
Twoje IP: 54.89.70.124
 , 
01 października 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u