"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Terminarz imprez

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez zaplanowanych na terenie Gminy Dębica do końca roku.

Więcej…

 

Wakacje w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej

W dniu 3 lipca 2014r. uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej zdecydowali się uczestniczyć w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Zamiast leniuchowania w domach wybrali wspaniały wypoczynek oraz uczestnictwo w zajęciach z zakresu ochrony środowiska. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji na ten temat oraz poznali historię budynku, w którym ulokowane zostało centrum. Z niedowierzaniem słuchali opowiadania jak dawniej funkcjonowało gospodarstwo wiejskie bez prądu, gazu, a wodę trzeba było przynosić wiadrem ze studni. Szczególną atrakcją był  tradycyjny 100-letni piec, który w owych czasach służył do wielu celów. Prócz prelekcji oraz dyskusji uczniowie uczestniczyli w zabawie edukacyjnej polegającej na rozpoznawaniu nazw drzew i krzewów owocowych. Na podstawie przedłożonych im liści musieli dopasować wybrany  liść do owocu znajdującego się na rysunku. Mimo, iż zabawa do najłatwiejszych nie należała nie brakowało chętnych do udzielania  trafnych odpowiedzi, a w całym budynku dał się słyszeć wesoły śmiech i gwar dzieci. Wszyscy wykazywali  się niemałą wiedzą i dużym zaangażowaniem. Wiele radości sprawiło dzieciom czynne uczestniczenie w przygotowaniu pod okiem pani Stanisławy Mormol  tradycyjnych, naturalnych herbat ziołowych m.in. z lipy czy mięty oraz  z suszonych owoców,  a później ich degustacja. Na zakończenie wakacyjnego dnia wszystkie dzieci podziwiały owady giganty w Parku Owadów. Wyjście do CEE zorganizowały i opiekę sprawowały pani Katarzyna Gorczyca i pani Jolanta Depa.

 

pobierz wykaz podręczników

 

Wakacyjne spotkanie z przyrodą i historią

Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła 5 lipca udział w wakacyjnej wycieczce w okolice Przemyśla. Pierwszym punktem programu było Arboretum w Bolestraszycach, gdzie spacerując malowniczymi alejkami można było poczuć iście sielankowo-wakacyjny klimat. Wycieczkowicze oglądali różne ciekawe gatunki drzew, krzewów i kwiatów, a w Muzeum przyrodniczym także niezwykłą kolekcję muszli i wypchanych zwierząt - mieszkańców pól i lasów Podkarpacia. W leżącej nieopodal Bolestraszyc Żurawicy czekała natomiast przygoda z historią. Dzieci w towarzystwie przewodnika zwiedziły Fort XII Werner, będący jednym z bastionów Twierdzy Przemyśl z okresu I wojny światowej, której setna rocznica wybuchu przypada właśnie na obecne lato. Mroczne bunkry i kazamaty pozwoliły przenieść się do tamtych wojennych wydarzeń i poznać  wyjątkowość fortecy, jaką była przemyska twierdza. Nie był to koniec wrażeń, bowiem kolejnym miejscem, gdzie zawitała wycieczka był Kopiec Tatarski w Przemyślu. Rozpościera się z niego fantastyczna panorama na Przemyśl i Pogórze Przemyskie. W pobliżu Kopca wzniesiony został piękny Krzyż Zawierzenia, a nieco dalej znajduje się letni tor saneczkowy, który zapewnił dzieciom świetną zabawę. W drodze powrotnej nie można było nie wstąpić choć na chwilę do Krasiczyna. Czas i okoliczności pozwoliły co prawda zwiedzić tylko zabytkowy park, ale i tak to wystarczyło, aby w połączeniu z jedyną w swoim rodzaju architekturą zamku wywrzeć na wszystkich niezapomniane wrażenie. Wycieczkę zorganizowali: pani Alicja Jasińska i pan Tomasz Świerczek, a dodatkowo opiekę sprawowała pani Katarzyna Gorczyca.

 

Wakacyjna wizyta w przytulisku

Uczniowie: Gabrysia i Marlena Pyskaty, Klaudia Kamińska, Konrad Ciebień, Dawid Laska pod opieką p. Anny Pondo odwiedzili przytulisko. Dzieci wyprowadziły pieski na spacer, posprzątały kojce, wymyły miski oraz nakarmiły naszych milusińskich. Największą atrakcją był oczywiście szczeniaczek, z którym każdy chciał mieć zdjęcie. Zdjęcia piesków do adopcji zamieszczamy poniżej.

 

Azorkowo w Chotowej

Wolontariusze z Klubu Miłośników Zwierząt Azorokowo , którzy w roku szkolnym wyróżnili się pracą w przytulisku nagrodzeni zostali przez Wójta Gminy Dębica wycieczką do ośrodka Grand Chotowa. Park linowy i ścianka wspinaczkowa to były główne atrakcje tego dnia. Oj działo się, działo...

 

Wyjazd do kina "Helios"

Tegoroczne wakacje nasi uczniowie rozpoczęli od wyjazdu do kina. 30 czerwca dwudziestu uczniów z klas III-VI SP i I PG odwiedziło rzeszowskie kino "Helios", w którym obejrzeli film pt. "Czarownica". Zrealizowany z wielkim rozmachem film, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej "Śpiącej królewny" - Diaboliną. Opiekunami wycieczki były panie: Monika Tadla - Pas i Ewa Strózik.

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

27.06.2014r. to ostatni dzień nauki szkolnej. Jak co roku uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i rodzice uczestniczyli o godz. 8.00 we mszy świętej w kościele NNMP w Zawadzie. O godz. 9.00 w szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyło wielu rodziców oraz honorowi goście: pani Stanisław Mormol, pan Władysław Mormol - Sołtys wsi Stobierna. Inscenizacją "Wakacyjny pociąg", wierszem i piosenkami pod kierunkiem pani Jolanty Depy i pani Katarzyny Bobulskiej, uczniowie naszej szkoły podsumowali pracę za rok szkolny 2013/2014. Pani Ciemiorek przygotowała prezentację multimedialną przybliżającą wydarzenia szkolne mijającego roku szkolnego. W dalszej części pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, statuetki Prymusa PSP i PG, Najlepszego Absolwenta i Sportowca PSP i PG. W dalszej części pani dyrektor przekazała życzenia od Wójta Gminy Dębica oraz na koniec wręczyła podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły oraz życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

A teraz czeka na nas: las, rzeka, słoneczna plaża, góry... Żegnaj szkoło !

Odpoczywamy. Wracamy za dwa miesiące.

Kliknij, aby obejrzeć film: http://youtu.be/evjZP1Ijp_k

 

Wycieczka klas IV - VI do Krakowa

25 czerwca 2014 r. uczniowie  klas IV-VI pod opieką p. Anny Pondo i p. Ewy Strózik wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem naszego programu było zoo. Mogliśmy tutaj oglądać  okazy różnych ciekawych i egzotycznych zwierząt. Największą frajdę sprawiło nam dokarmianie zwierząt: owiec, lam, koników szetlandzkich w mini zoo. Następnie udaliśmy się w okolice Wawelu, gdzie odbyliśmy spacer bulwarami nadwiślańskimi, dużą popularnością cieszyły się tutaj kramy z pamiątkami. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Królewskich Komnat Reprezentacyjnych na Wawelu. Rzazem z przewodnikiem, który przybliżył nam historię tej jednej z najpiękniejszych królewskich rezydencji zwiedziliśmy komnaty takie jak: Senatorska, Pod Orłem, Pod Planetami, Poselską, Turniejową, Pod Ptakami. Podziwialiśmy piękne arrasy, obrazy, meble włoskie i portrety polskich monarchów. Na zakończenie zwiedzania Wawelu udaliśmy się do Katedry Wawelskiej oraz Krypty pod Srebrnymi Dzwonami. Następnie odbyliśmy spacer zabytkowymi uliczkami Krakowa udając się na Rynek. Tutaj zwiedziliśmy Sukiennice oraz podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Wszyscy zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do Stobiernej.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj131
mod_vvisit_counterTydzień203
mod_vvisit_counterp. tydzień577
mod_vvisit_counterMiesiąc2070
mod_vvisit_counterp. miesiąc3381
mod_vvisit_counterWszystkich487602

Aktualnie: gości 3 połączonych
Twoje IP: 54.83.233.11
 , 
22 lipca 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u