"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

"Zdrowe wakacje"

W dniu 16 lipca 2014 roku został podsumowany powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowe wakacje" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa oceniła 47 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych, które napłynęły z 10 szkół powiatu dębickiego. Miło nam poinformować, że wyróżniona została praca plastyczna Żanety Szymaszek, uczennicy klasy II gimnazjum. Prace nagrodzone są eksponowane na wystawie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy, ul. Parkowa 2. Serdecznie gratulujemy naszej laureatce i życzymy jej sukcesów w następnych edycjach konkursu.

 

Narodowe Czytanie Sienkiewicza

W obecnym roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych instytucji w całej Polsce, zaangażowała się w tę akcję. W obecnym roku prezentowana była "Trylogia" Henryka Sienkiewicza. My wybraliśmy "Ogniem i mieczem". W powyższy projekt zaangażowała się cała społeczność szkolna: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele. Dzięki niemu lepiej mogliśmy poznać twórczość tego znakomitego pisarza. Powyższa inicjatywa stała się okazją nie tylko do bliższego poznania dorobku Sienkiewicza, ale także umiejętności czytelniczych naszych uczniów.

 

Wyróżnienie dla Żanety

W maju bieżącego roku odbył się ogólnopolski konkurs literacki pt. "Listy dla Ziemi". Zwycięzców wyłaniali internauci oraz komisja konkursowa. Praca naszej uczennicy jako jedyna z powiatu dębickiego znalazła się w ścisłym finale. Właśnie dotarły do nas ostateczne wyniki. Miło nam poinformować, że Żaneta Szymaszek otrzymała w wyżej wymienionym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy.

 

Spotkanie informacyjne z rodzicami

W dniu 16 września 2014 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  spotkanie informacyjne  w poszczególnych klasach:

- Klasa O -  sala nr 2

- Klasa I - sala nr 3

- Klasa II -  sala nr 4

- Klasa III - sala nr 8

- Klasa IV - sala nr 18

- Klasa V -  sala nr 15

- Klasa VI  - sala nr 16

- Klasa I Gimnazjum - sala nr 14

- Klasa II  Gimnazjum - sala nr 17

- Klasa III Gimnazjum - sala nr 13

HARMONOGRAM  SPOTKANIA

- Spotkanie z dyrektorem szkoły

- Spotkanie z wychowawcą klasy

- Spotkanie z Radą Rodziców o godz. 18.00

 

W zakładce MENU zaktualizowano pozycje:

Zapraszamy do zapoznania się z ich zawartością.

 

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Pierwszego września o godzinie 910 rozpoczęła się w Zespole Szkół w Stobiernej uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015. W części artystycznej uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Katarzyny Gorczyca i Lucyny Szczepkowicz zaprezentowali program, w którym pożegnali wakacje  i upamiętnili 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Młodzi artyści przedstawili m.in. wiadomości historyczne o tragicznych wydarzeniach "Polskiego września" i walki Polaków z okupantem. Występ wzbogaciły prezentacje multimedialne i piosenki w wykonaniu Wiktorii Kosińskiej z kl. III gimnazjum i dzieci z kl. IV.  Gośćmi  honorowymi na uroczystości byli: pani Adrianna Miazga - Dyrektor GZEASiP, Radna - pani Bernadetta Ciszek, Sołtys Stobiernej - pan Władysław Mormol wraz z małżonką, członkowie Rady Rodziców. Pani Dyrektor GZEASiP odczytała List okolicznościowy, w którym życzyła dzieciom wysokich wyników w nauce, a nauczycielom wielu sukcesów w pracy zawodowej. Przypomniała także o 70-tej rocznicy walk na polanie "Kałużówka" w czasie "Akcji Burza" w sierpniu 1944r, gdzie walczyli żołnierze ze Stobiernej i Zawady na czele z późniejszym  pierwszym Dyrektorem szkoły - panem Ludwikiem Porębskim. Z kolei pani dyrektor - Bożena Sztogrin życzyła nauczycielom, uczniom i licznie przybyłym rodzicom powodzenia, wytrwałości i cierpliwości w pracy i nauce.

 

Z A P R O S Z E N I E

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Stobiernej wraz z gronem nauczycielskim i  uczniami serdecznie zapraszają na uroczystość rozpoczęcia  roku szkolnego w dniu 1 września 2014 roku o godzinie 800.

Program uroczystości:

800 - Uroczysta Msza Św.  w Kościele p.w. NNMP  w Zawadzie

910 - Montaż słowno-muzyczny w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Stobiernej

1000 - Zakończenie uroczystości

ODJAZD AUTOBUSU W DNIU 1 WRZEŚNIA 2014r. - przejazd bezpłatny

TRASA: ŁUPINY - LASKOWA - KOŚCIÓŁ  O GODZ. 7.30 
- dojeżdżający i chętni uczniowie ZS w Stobiernej

(opieka:  E.Puchała, L.Szczepkowicz)

TRASA: SZKOŁA - KOŚCIÓŁ O GODZ. 7.40  
- chętni uczniowie ZS w Stobiernej

(opieka: E. Strózik,  J.Depa)

TRASA: SZKOŁA - DOM O GODZ. 10.15
- dojeżdżający uczniowie

(opieka:  E.Puchała)

 

Informacja o wyprawce szkolnej

UWAGA!

Składanie wniosków dotyczących przyznania wyprawki szkolnej dla uczniów klas II-III i VI Szkoły Podstawowej spełniających kryterium dochodowe tj. 539,00 zł netto na osobę do 10.09.2014r. do godz.12.00  w sekretariacie szkoły.

Druk wniosku znajduje się  na stronie internetowej naszej szkoły: www.stobierna.edu.pl

druk wniosku

 

Certyfikat dla Zespołu Szkół w Stobiernej

W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy zadania związane z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym "WF z klasą". W ramach tego projektu w Edycji Pilotażowej zorganizowaliśmy Sportowy Okrągły Stół tj. Ogólnoszkolną Debatę na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Fitness dla dziewcząt okazał się strzałem w dziesiątkę. W drugim semestrze skupiliśmy się na atrakcyjnym spędzaniu wolnego czasu podczas przerw międzylekcyjnych wprowadzając Zumbę. Nowa forma aktywności fizycznej jaką wypromowaliśmy zastąpiła nudne i monotonne przerwy.  W edycji pilotażowej, jednym z zadań było również założenie Bloga.

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj274
mod_vvisit_counterWczoraj150
mod_vvisit_counterTydzień424
mod_vvisit_counterp. tydzień731
mod_vvisit_counterMiesiąc2047
mod_vvisit_counterp. miesiąc3260
mod_vvisit_counterWszystkich493545

Aktualnie: gości 9 połączonych
Twoje IP: 54.198.33.96
 , 
16 września 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u