"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Wyróżnienie w Konkursie "Pól nadziei"

Od siedmiu lat nasza szkoła uczestniczy w akcji "Pola Nadziei", której celem jest zbiórka funduszy na funkcjonowanie dębickiego Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego.

22 maja w DK Śnieżka odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji na terenie powiatu dębickiego. Uczestniczyły w nim szkolne wolontariuszki: Andżelika i Wiktoria wraz z opiekunką Klubu Wolontariusza panią Ewą Strózik.  Podsumowano wtedy tegoroczne konkursy. Nasi uczniowie wzięli w nich udział we wszystkich kategoriach: pisali prace literackie i wykonywali żonkilowe kartki  dla chorych. W kategorii klas gimnazjalnych wyróżnienie za pracę literacką otrzymała uczennica klasy II Żaneta Szymaszek, która napisała pod kierunkiem pani Edyty Tuszyńskiej pracę literacką prozą na temat: "Przejdę przez ten świat tylko jeden raz. Dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego lub jakąkolwiek wyświadczyć przysługę, niech uczynię to teraz. Niech tego nie odkładam, ani nie zaniedbuję, bo nie będę szedł tą drogą nigdy więcej". Otrzymała dyplom oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy Żanecie!

Więcej…

 

Drugie miejsce Żanety i Wiktorii w Brzeźnicy

W ramach obchodów Dnia Patrona 18 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wiedzy pod hasłem "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - Ikona Modlitwy". Celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów o życiu i działalności Jana Pawła II, odwoływanie się do uniwersalnych wartości religijnych, patriotycznych i humanistycznych, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni estetycznej oraz prezentacja i popularyzacja młodych talentów plastycznych.

Miło nam poinformować, że uczennice  naszego gimnazjum: Żaneta Szymaszek i Wiktoria Kosińska uplasowały się na drugim miejscu w drużynowym konkursie wiedzy. Gratulujemy.

 

Spotkanie informacyjne z rodzicami

W dniu 26 maja 2015 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  spotkanie informacyjne  w poszczególnych klasach:

- Klasa O -  sala nr 2

- Klasa I - sala nr 3

- Klasa II -  sala nr 4

- Klasa III - sala nr 8

- Klasa IV - sala nr 18

- Klasa V -  sala nr 15

- Klasa VI  - sala nr 16

- Klasa I Gimnazjum- sala nr 14

- Klasa II  Gimnazjum - sala nr 17

- Klasa III Gimnazjum - sala nr 13

HARMONOGRAM  SPOTKANIA

-Spotkanie z wychowawcą klasy - informacje o zagrożeniach i zaproponowanych ocenach z poszczególnych przedmiotów na koniec roku  oraz ocenie z zachowania ucznia

-Spotkanie z dyrektorem szkoły

 

Unikam  zagrożeń

Dnia 12.05.2015 roku w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie dzieci z pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Dębicy na temat  PRZYJDŹ I  POWIEDZ  w ramach programu - "Unikam zagrożeń", na którym dowiedziały się w jaki sposób mają postępować gdy zostaną zaczepione przez obcą osobę.

 

Moje dziecko idzie do szkoły

W dniach od 08.05.2015 roku do 15.05.2015 roku w oddziale przedszkolnym realizowany był program MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY, w czasie którego dzieci zapoznawane były z wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Dowiedziały się w jaki sposób chronić, doskonalić i ratować zdrowie. Kształtowane były także u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne, zachęcano je do podejmowania tych samych działań w domu gdyż mają one ogromne znaczenie na ich samopoczucie, rozwój i postępy w nauce.

 

II miejsce Krystiana Szymaszka w konkursie  gminnym

Uczeń klasy IV Krystian Szymaszek  zdobył II miejsce w gminnym konkursie plastyczno - literackim pod hasłem "Stop przemocy w szkole!" , którego organizatorem był Zespół Szkół w Latoszynie.  Krystian wykonał kilkustronicowy komiks na temat problemów szkolnych pewnego ucznia, pięknie go ilustrując. W swej pracy ukazał pozytywne wzorce zachowań dzieci wobec przejawów agresji i ataków ze strony kolegów i koleżanek.  Krystian otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy mu kolejnego sukces!

 

Konkurs fotograficzny "Owad w Obiektywie"

Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej ogłasza konkurs fotograficzny "Owad w obiektywie" dla uczniów szkół z terenu Gminy Dębica w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Tematem konkursu jest oddanie przy pomocy technik fotograficznych szeroko tematyki związanej z owadami, a szczególnie z różnorodnością forom, barw i zachowań spotykanych u tej grupy zwierząt. Zdjęcia wraz z kartą zgłoszeń należy przesyłać drogą e-mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z p. Tomaszem Świerczkiem.

 

 

VII Akademia Gimnazjalna - "Techniki dawne i niedawne"

8 maja gimnazjaliści z klas I,II i przede wszystkim III wzięli udział w VII Olimpiadzie Gimnazjalnej - "Techniki dawne i niedawne" organizowanej przez ZSZ Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Był to zarazem Dzień Otwarty tej szkoły, której zarówno dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie zachęcali przyszłych absolwentów gimnazjów z terenu powiatu dębickiego do wstąpienia w mury "Mechanika". Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą. Nasi gimnazjaliści wzięli udział we współzawodnictwie w różnych dyscyplinach  przewidzianych przez organizatorów. Najlepiej spisali się: Kinga Szela, która zajęła III miejsce w konkurencji sklejania modelu kartonowego oraz Dominik Strózik - również zdobywca III miejsca w budowie urządzenia zasilanego solarnie. Imprezę uświetniły pokazy mody, występy zespołu muzycznego i pokazy obsługi drona. Miło było spotkać także naszych absolwentów i zobaczyć ich nawet w akcji, jak np. Kingę Parys w pokazie mody.

 

"Na spacerek z Azorkiem"

8 maja wolontariusze KMZ "Azorkowo" pod opieką p. Anny Pondo wzięli udział w III Kongresie KMZ "Azorkowo" pt. "Na spacerek z Azorkiem". Była to inicjatywa dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków konkursu "Akademia Aktywnych Obywateli-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów. Kongres odbył się w Zespole Szkół w Głobikowej i rozpoczął się projekcją filmu "Adoptuj psa z "Azorkowa". Panie z zaprzyjaźnionej fundacji "Jak pies z kotem" wygłosiły prelekcję "Bezpiecznie z psem", w trakcie której udzieliły wielu cennych wskazówek, jak należy zajmować się swoim pupilem, a także pokazały liczne sztuczki ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. W czasie Kongresu rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Pochwal się budą swojego psa". Nasz uczeń Kacper Domaradzki zajął I miejsce i wygrał m.in. tablet. Dalsza część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu. Uczniowie korzystali z placu zabaw, boiska, podziwiali piękne widoki z wieży, a także brali udział w pokonaniu toru przeszkód z psem "Frajda". Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy wrócili zadowolenie i uśmiechnięci.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj416
mod_vvisit_counterTydzień580
mod_vvisit_counterp. tydzień1160
mod_vvisit_counterMiesiąc6301
mod_vvisit_counterp. miesiąc5591
mod_vvisit_counterWszystkich546545

Aktualnie: gości 2 połączonych
Twoje IP: 54.205.115.177
 , 
27 maja 2015
Redaktor strony: Tomasz ?wierczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u