"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Jesienne akcje wolontariuszy

Szkolni wolontariusze działają! W październiku włączyli się w ogólnopolską akcję fundacji Redemptoris Missio "Kup Pan szczotkę!", w ramach której wolontariuszki z kl. III gimnazjum: Ola, Sylwia i Gabriela zebrały 124 sztuki past i szczoteczek do zębów. Przesłane najpierw do siedziby fundacji, są już w drodze do Kamerunu. Tam wolontariusz fundacji, stomatolog Krzysztof Gniazdowski przez dwa miesiące będzie leczyć zęby najuboższym mieszkańcom tego kraju, a szczoteczki pomogą mu w kształtowaniu nawyków higienicznych dzieci w Afryce. Największą aktywnością w akcji wykazali się nasi uczniowie klasy IV oraz uczennice: Martynka - kl. III SP i Marlena - kl. VI SP.

W listopadzie zorganizowali kiermasz słodkości, z którego dochód planują przeznaczyć na Adopcję Szkoły w Afryce. Symboliczną kwotą 100 zł wesprą edukację najbiedniejszych dzieci na świecie. Co otrzymamy w zamian? Uśmiech dziecka, świadomość, że pomogliśmy im zmienić życie, dyplom uznania i coroczne relacje Siostry Alicji Adamskiej z wydarzeń szkolnych.

Przypominamy też, że ciągle zbieramy plastikowe nakrętki. Tym razem na zakup wózka inwalidzkiego dla chorego chłopca. Koordynatorami akcji są uczniowie klasy III gimnazjum: Albert i Krystian.

 

Dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

Aby Mikołajki mogły być jak z bajki... w dniach 17- 21 listopada nasze szkolne wolontariuszki z kl. III gimnazjum: Justyna i Patrycja  z ich opiekunką panią Ewą Strózik przeprowadziły akcję zbiórki słodyczy i książek na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki ofiarności całej uczniowskiej społeczności i pracowników szkoły zebrały kilkadziesiąt kilogramów słodyczy i wiele książek. W najbliższy wtorek te rzeczy przekażemy  zarządowi fundacji hospicjum w Rzeszowie. A wszystko po to, by pomóc w przygotowaniu mikołajkowych prezentów dzieciom ciężko chorym. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję za ten bezinteresowny odruch serca.

 

WYWIADÓWKA W ZESPOLE  SZKÓŁ W STOBIERNEJ

W dniu 25 listopada 2014 r. o godzinie  17.00 odbędzie się  wywiadówka  w poszczególnych klasach:

- Klasa O -  sala nr 2

- Klasa I - sala nr 3

- Klasa II -  sala nr 4

- Klasa III - sala nr 8

- Klasa IV - sala nr 18

- Klasa V -  sala nr 15

- Klasa VI  - sala nr 16

- Klasa I Gimnazjum- sala nr 14

- Klasa II  Gimnazjum - sala nr 17

- Klasa III Gimnazjum - sala nr 13

HARMONOGRAM  SPOTKANIA

- Spotkanie z wychowawcą klasy

 

96 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum ciekawym i poruszającym programem artystycznym uczcili 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przybliżyli tło historyczne tragicznych wydarzeń związanych z rozbiorami, walkę Polaków o wolność w kolejnych Powstaniach oraz okoliczności wyzwolenia Polski z niewoli w 1918 roku. Uczniowie wysłuchali też wiele recytacji i pięknie wykonane przez Wiktorię Kosińską pieśni patriotyczne - w tym: "Modlitwę obozową" i "Marsz Pierwszej Brygady". Uczniów przygotowała pani Danuta Zborowska.

 

Re-so-via!!!

Grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły miała niezwykłą możliwość dopingowania siatkarzy Asseco Resovii grającej w PlusLidze z drużyną Transferu Bydgoszcz. Dreszczyku emocji dodawał fakt, iż w obu zespołach grało wielu reprezentantów Polski - świeżo upieczonych mistrzów świata. Byli to: w Resovii Asseco: Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Dawid Konarski i szczególnie bliski nam z racji pochodzenia, bo z Podgrodzia  - Rafał Buszek; w Transferze Bydgoszcz: Paweł Woicki oraz byli reprezentanci - Jakub Jarosz i Dawid Murek.  Nasi kibice mocno dopingowali gospodarzy, którzy gładko pokonali rywali 3:0. Udział w takim meczu był wspaniałą przygodą. Jeszcze raz potwierdziła się znakomita opinia o polskich kibicach siatkówki, bawiących się na trybunach w sposób kulturalny, radosny, co pomaga wytworzyć wręcz rodzinną atmosferę. Po meczu był czas na autografy  zdobywane z resztą z niemałym trudem. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd na taką imprezę. I tutaj uśmiechamy się do pani Anny Kędzior, która zdobyła bilety na mecz i była organizatorem wyjazdu.

Kliknij, aby obejrzeć film:

http://youtu.be/RKRgygcB1HY

Więcej…

 

Z UKS-em na basenie

Uczniowie z klas V-VI SP i I-II PG uczestniczyli w czwartek 6 listopada w zajęciach sportowo - rekreacyjnych w Kompleksie Basenów "Nemo" w Pustkowie Osiedlu. Zajęcia te zapewniły dzieciom świetną zabawę i pozwoliły na doskonalenie umiejętności pływackich. Wyjazd na basen odbył się w ramach realizacji przez UKS "Sokół" Programu profilaktycznego, a zorganizowali go: pani Elżbieta Ciemiorek i pan Tomasz Świerczek.

Kliknij, aby obejrzeć film:

http://youtu.be/Wv0gNscjaHo

http://youtu.be/USebZ9gjDUk

http://youtu.be/jbpNzseQCMY

 

Ognisko w "Azorkowie"

Z okazji dwuletniej działalności KMZ "Azorkowo" 6 listopada odbyło się ognisko, w którym udział wzięli przedstawiciele naszego KMZ pod opieką pani Anny Pondo. Rowerowemu wyjazdowi sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Uczniowie po usmażeniu i zjedzeniu kiełbasek rozegrali mecz piłki nożnej na pobliskim boisku. Oczywiście nie mogło też zabraknąć odwiedzin u piesków w przytulisku. Największą popularnością cieszyły się dwa szczeniaczki.  Ognisko przebiegało w przyjaznej atmosferze i sprzyjało integracji wolontariuszy z ZS w Nagawczynie i Stobiernej.

 

Śniadanie daje moc - po raz czwarty

Już po raz czwarty uczniowie klas I-III SP naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". 8 listopada w całej Polsce obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację. Program pozwala przyswajać ważną wiedzę o odżywianiu i roli śniadania w atrakcyjnej dla dziecka formie. Uczniowie przygotowując kanapki wymyślali różne ciekawe na nich wzory. Wspólne przygotowywanie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole. Był to jeden z nielicznych dni bez CHIPSÓW i SŁODYCZY. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania - w domu i szkole.

 

Bonusy

Zapraszamy do zapoznania się z listą uczniów nagrodzonych "bonusami" za brak uwag negatywnych w październiku.

Więcej…

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj120
mod_vvisit_counterWczoraj104
mod_vvisit_counterTydzień325
mod_vvisit_counterp. tydzień854
mod_vvisit_counterMiesiąc3592
mod_vvisit_counterp. miesiąc3464
mod_vvisit_counterWszystkich502641

Aktualnie: gości 4 połączonych
Twoje IP: 54.92.253.128
 , 
26 listopada 2014
Redaktor strony: Tomasz ?wierczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u