"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

Fotorelacja z uroczystości jubileuszowej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystości Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć film:

http://youtu.be/7NOQE5GIH5A

http://youtu.be/ATEfb25IPB0

 

Zaproszenie na uroczystość jubileuszową


 

"Księżna Helena Jabłonowska - serce dla ludu, dusza dla kraju"

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach teatralnych. Bez względu na wiek, bez względu na zawód przyjdź i spróbuj swoich sił jako aktor. Zapisy w siedzibie CKiB w Pustkowie-Osiedlu od 01.10.2014r. do 21.10.2014r.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" edycja 2014 Polsko-Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami: Gminą wiejską Dębica, Gminą Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą Tikkurila Polska S.A.

 

VII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

15 października 2014 r. w Zespole Szkół w Stobiernej odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Celem głównym konkursu było pogłębianie znajomości nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II; ponadto przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy na podstawie Listu Apostolskiego "ROSARIUM VIRGINIS MARIAE".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III gimnazjum z terenu naszej gminy. Konkurs rozgrywany był na zasadach turnieju. Uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny, reprezentacje poszczególnych szkół. W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje z: Brzeźnicy, Głobikowej, Gumnisk, Latoszyna, Nagawczyny, Paszczyny, Podgrodzia, Pustkowa, Pustkowa-Osiedla, Pustyni, Stasiówki i Stobiernej. Po pierwszej rundzie do finału zakwalifikowały się: Brzeźnica, Nagawczyna, Pustków, Pustynia, Stobierna. Po wyrównanej rywalizacji ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

I - Stobierna (43 pkt.)

II - Brzeźnica (41 pkt.)

III - Pustynia (37pkt.)

IV - Nagawczyna (36 pkt.)

V  Pustków (30 pkt.)

 

Zbiórka karmy dla psów

W sobotę 18 października KMZ "Azorkowo" ze Stobiernej włączył się w akcję zbiórki karmy dla psów zorganizowanej w Plaza Sport w Dębicy. Wolontariusze: Agnieszka Hodur, Marlena Pyskaty, Konrad Ciebień i Jakub Lesiak pod opieka pani Anny Pondo przez dwie godziny odbierali karmę od osób chcących skorzystać tego dnia z zajęć fitness. Cała akcja cieszyła się dużą popularnością i w sumie zostało zebrane 316 kg karmy na rzecz piesków z przytuliska w Zawadzie.

 

Kolejne odwiedziny w przytulisku

W czwartek 16 października wolontariusze z KMZ pod opieką p. Anny Pondo odwiedzili przytulisko w Zawadzie. Na miejscu razem z uczniami z Nagawczyny i Zawady zajmowali się pieskami. Dzieci wysprzątały kojce, wymyły miski, nakarmiły psiaki. Największą popularnością cieszyły się oczywiście spacery z pieskami. Niestety przybywa nowych mieszkańców przytuliska. Poniżej zamieszczamy zdjęcia  piesków, które czekają na adopcję.

 

Inauguracja Pól Nadziei

Kolejny raz nasza placówka rozpoczyna akcję Pola Nadziei, której celem jest zbiórka funduszy na Domowe Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. 10 października 2014r. przedstawiciele uczniów wolontariuszy: Marlena i Wiktoria ze swoją opiekunką panią  Ewą Strózik wzięły udział w uroczystej inauguracji tej akcji przy pomniku świętego Jana Pawła II w Dębicy. Przy wspólnej modlitwie, dźwiękach pięknych pieśni ożyciu, lirycznych tekstach uczennice miały możliwość bliższego poznania celów, jakie przyświecają wolontariuszom hospicjum i zasadziły symboliczne żonkile. Kolejnymi etapami akcji będzie sadzenie cebulek kwiatów przy szkole, udział w konkursach, kiermasze, kwesta wiosenna z kwiatami żonkili.

 

Przy ognisku

8 października klasy IV-VI wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do "Lisiej nory", gdzie dzięki uprzejmości pana Wiesława Chorążego odbyło się ognisko. Wyjściu towarzyszyła słoneczna pogoda, co pozwoliło na podziwianie pięknych widoków. Ognisko przebiegało w przyjacielskiej atmosferze i było okazją do integracji oraz spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Bardzo dziękujemy również panu Bronisławowi Kobiałce za pomoc w zorganizowaniu ogniska.

 

Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS

4 października w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Konferencja została po raz drugi oficjalnie wpisana w obchody  WORLD SPACE WEEK (Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej). Celem konferencji było zainteresowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół programem ARISS. Konferencja miała też na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, którzy już wykonali kontakt ARISS, a tymi, którzy jeszcze nic o projekcie nie wiedzą lub są w trakcie jego realizacji. Był to również doskonały moment na nawiązanie kontaktów pomiędzy szkołami, krótkofalowcami w celu przyszłej współpracy. Podczas konferencji podsumowano dotychczasowych 15 kontaktów ARISS z Polski. Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawili 14 prezentacji i referatów, które miały na celu zaprezentować program ARISS, pokazać jak przygotować merytorycznie i technicznie kontakt radiowy z ISS. Zaprezentowano też nowości radioamatorskie z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konferencji towarzyszyły wystawy tematyczne związane z realizacją programu. Naszą szkołę reprezentowali: pan Hubert Hajduk - przedstawiciel Stowarzyszenia SKiR Delta i Grupy ARISS Polska oraz pan Tomasz Świerczek. Pan Hajduk wystąpił z dwiema prelekcjami: "ARISS w Polsce - podsumowanie działalności" i "Łączność bezpośrednia czy telemost?". Efektem Konferencji -  w tym wymiany doświadczeń, będzie kontynuacja działań w ramach Programu ARISS oraz realizacja nowych, "kosmicznych" projektów.

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterWczoraj125
mod_vvisit_counterTydzień813
mod_vvisit_counterp. tydzień695
mod_vvisit_counterMiesiąc2577
mod_vvisit_counterp. miesiąc4087
mod_vvisit_counterWszystkich498162

Aktualnie: gości 4 połączonych
Twoje IP: 54.166.123.2
 , 
25 października 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u