"Tu czujemy się bezpiecznie, uczymy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć"

Home

List ks. Władysława Tokarczyka do naszej Społeczności szkolnej

Honorowy Gość uroczystości Jubileuszu 50-lecia naszej Szkoły - ksiądz Władysław Tokarczyk - przesłał na ręce pani Dyrektor list skierowany do całej naszej Społeczności szkolnej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Spektakle profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

30 października w naszej szkole gościli aktorzy Krakowskiego Centrum Profilaktyki. Zaprezentowali dwa spektakle profilaktyczne: pierwszy adresowany do uczniów z klas I - V szkoły podstawowej pt. "Oczy szeroko otwarte", drugi - "Jestem - jak łatwo powiedzieć" przeznaczony dla klasy VI oraz uczniów z gimnazjum. Aktorzy, odgrywając sceny przedstawiające różne zachowania młodzieży, pragnęli osiągnąć następujące cele:

Więcej…

 

SPOTKANIE  AUTORSKIE Z  EWĄ CHOTOMSKĄ

W dniu 30 października 2014r. w Zespole Szkół w Pustyni odbyło się spotkanie z panią Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką licznych tekstów piosenek dla dzieci (m. in. "Mydło lubi zabawę", "Fantazja", "Szczotka, pasta"). Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej jest autorką takich programów telewizyjnych dla dzieci jak: "Tik-Tak", "Jedyneczka", "Budzik". Ewa Chotomska mówiła o swojej pracy w telewizji, pisaniu tekstów do piosenek, a przekazywane przez nią treści dydaktyczne urozmaicone były recytacją wierszy oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki z dedykacją i otrzymać autograf od autorki. Naszą szkołę na spotkaniu autorskim reprezentowały uczennice szkoły podstawowej: Gabriela Pyskaty, Oliwia Sidor, Aleksandra Rymut oraz Amelia Fic  pod okiem pani Katarzyny Gorczyca.

 

W kręgu kultury

Uczniowie klas I - III gimnazjum uczestniczyli w dniu 29 października w dwóch wydarzeniach kulturalnych w Rzeszowie. Pierwszym z nich był seans w kinie Helios. Film o Powstaniu Warszawskim pt. "Miasto 44" wywarł na gimnazjalistach ogromne wrażenie i wywołał poruszenie. Mamy nadzieję, że efektem będzie też większe zainteresowanie tematyką związaną z tym tragicznym, ale pełnym chwały wydarzeniem. Z kina autokar przewiózł wycieczkę do Filharmonii Podkarpackiej. Sala koncertowa wypełniona była jak zawsze po brzegi. Młodzi melomani wysłuchali "Rekwiem Mozarta" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, solistów i chóru "Kantorei Sanki Barbara" z Krakowa. Drobne zakupy w jednej z galerii były zwieńczeniem wyjazdu. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: E. Tuszyńska, M. Tadla-Pas i T. Świerczek, zaś do organizacji wycieczki walnie przyczyniła się pani Anna Kędzior.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości pasowania uczniów klasy I.

Kliknij, aby obejrzeć film:

http://youtu.be/8MKPLxs-QoE

 

UROCZYSTY JUBILEUSZ 50-LECIA SZKOŁY W STOBIERNEJ

22 października 2014 r. na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Stobiernej. Tego dnia uroczyście obchodzono Jubileusz 50 lat istnienia  szkoły w Stobiernej. Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej w sanktuarium w Zawadzie, w  której uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, absolwenci, rodzice i uczniowie. Liturgii przewodniczył ks. Władysław Tokarczyk, wieloletni kustosz tej świątyni i katecheta szkoły w Stobiernej. Obrazując licznymi szczegółami z życia, w ciepłych słowach przedstawił postać Jana Pawła II, którego 8 lat temu obrano za patrona szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć film:

http://youtu.be/7NOQE5GIH5A

http://youtu.be/ATEfb25IPB0

http://youtu.be/Vax9lGyETs8

Więcej…

 

Zaproszenie na uroczystość jubileuszową


 

"Księżna Helena Jabłonowska - serce dla ludu, dusza dla kraju"

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach teatralnych. Bez względu na wiek, bez względu na zawód przyjdź i spróbuj swoich sił jako aktor. Zapisy w siedzibie CKiB w Pustkowie-Osiedlu od 01.10.2014r. do 21.10.2014r.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" edycja 2014 Polsko-Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami: Gminą wiejską Dębica, Gminą Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą Tikkurila Polska S.A.

 

VII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

15 października 2014 r. w Zespole Szkół w Stobiernej odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Celem głównym konkursu było pogłębianie znajomości nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II; ponadto przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu pogłębili zakres swojej wiedzy na podstawie Listu Apostolskiego "ROSARIUM VIRGINIS MARIAE".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III gimnazjum z terenu naszej gminy. Konkurs rozgrywany był na zasadach turnieju. Uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny, reprezentacje poszczególnych szkół. W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje z: Brzeźnicy, Głobikowej, Gumnisk, Latoszyna, Nagawczyny, Paszczyny, Podgrodzia, Pustkowa, Pustkowa-Osiedla, Pustyni, Stasiówki i Stobiernej. Po pierwszej rundzie do finału zakwalifikowały się: Brzeźnica, Nagawczyna, Pustków, Pustynia, Stobierna. Po wyrównanej rywalizacji ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

I - Stobierna (43 pkt.)

II - Brzeźnica (41 pkt.)

III - Pustynia (37pkt.)

IV - Nagawczyna (36 pkt.)

V  Pustków (30 pkt.)

 

Programy, projekty

SZKLANKA MLEKA
OWOCE W SZKOLE


programy prowadzone
przez
Agencję Rynku Rolnego


Pierwsze uczniowskie
doświadczenia
drogą do wiedzy


Pracownie komputerowe w szkole współfinansowane przez
Polecamy
ARISS

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie ARISS

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj112
mod_vvisit_counterWczoraj190
mod_vvisit_counterTydzień700
mod_vvisit_counterp. tydzień990
mod_vvisit_counterMiesiąc3454
mod_vvisit_counterp. miesiąc4087
mod_vvisit_counterWszystkich499039

Aktualnie: gości 2 połączonych
Twoje IP: 54.237.184.242
 , 
31 października 2014
Redaktor strony: Tomasz Świerczek
Administrator techniczny: Hubert Hajduk
All rights reserved

stat4u